Klub Ludzi z Pasją zaprasza na kolejne spotkanie z wyjątkową osobą. Już 17 listopada gościem wydarzenia będzie Błażej Jaszczurowski, bielski nauczyciel matematyki, który adoptował na odległość trzech chłopców z Kenii.

Mówi o nich: „moi synowie”: 9-letni Barack, 4-letni Alex i 13-letni Brian. A skoro ma dzieci, to chce z nimi przebywać jak najczęściej!

Jeśli Kenia kojarzy Ci się z ciepłem przez cały rok, safari i "Pożegnaniem z Afryką", to koniecznie musisz poznać jej drugie oblicze, które niestety nie jest już takie piękne. Cztery lata temu Błażej Jaszczurowski, na co dzień nauczyciel matematyki w bielskiej Szkole Podstawowej nr 3 adoptował na odległość chłopca z Kenii, będącego pod opieką Fundacji Księdza Orione "Czyńmy Dobro" , z którą współpracują polskie siostry orionistki. Fundacja umożliwia "adopcyjnym rodzicom" spotkanie z dziećmi w Kenii. Pierwszy raz Błażej poleciał do Afryki w styczniu 2017 r. – z prezentami od niego i innych rodziców z Polski. Podczas tegorocznych wakacji – już z pieniędzmi podarowanymi przez dobrodziejów, za które kupił żywność, materiały szkolne, łóżka i materace dla najuboższych dzieci i ich rodzin.

Błażej wpadł także na pomysł, by wszystkim dać szansę pomagania małym Kenijczykom. Cyklicznie organizuje zbiórki pieniędzy poprzez portal zrzutka.pl. To dzięki rosnącej z każdym tygodniem rzeszy osób, które dowiadują się o sprawie, chcą pomagać i wpłacają pieniądze, Błażej zawozi je i tam, na miejscu, wraz z misjonarzami robi zakupy tego, co niezbędne.
Jeżeli chcecie zaangażować się w pomoc to najnowsza zrzutka już działa https://zrzutka.pl/rsdr93.
Będzie również możliwość wrzucić coś do puszki na spotkaniu.