W środę 7 listopada Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza na wernisaż wystawy ekslibrisów, miniatur i opowiastek autorstwa dra hab. Krzysztofa Marka Bąka.

Spotkanie rozpocznie się w Galerii Na Piętrze w środę o godz. 18:00.

„Ekslibrisy, miniatury, opowiastki” to wystawa prezentująca blisko 150 małych form graficznych zrealizowanych przez autora w ostatnim czasie. Na ekspozycji znajdują się klasyczne ekslibrisy, grafiki pamiątkowe jak i miniatury. Kieszonkowy format prac jest nieprzypadkowy — pozwala na intymny kontakt widza z dziełem. Nawiązując do tradycji ekslibrisu, autor stara się opowiadać prywatne historie o ludziach, wydarzeniach czy inspirujących tekstach. Grafiki pozbawione są formalnych fajerwerków, to plastyka cicha i zachęcająca do kontemplacji.  

dr hab. Krzysztof Marek Bąk – Bielszczanin. Autor ponad 1500 ekslibrisów, grafik kommemoratywnych i miniatur graficznych. Ma w dorobku blisko 100 wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Czechach, Danii, Finlandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, USA i Kuwejcie. Jest laureatem 32 nagród i wyróżnień. W pracy naukowej zajmuje się teorią ekslibrisu współczesnego. Absolwent ASP we Wrocławiu. Zawodowo związany z Uniwersytetem Śląskim, gdzie kieruje Zakładem Grafiki w Instytucie Sztuki, pełni ponadto funkcję prodziekana Wydziału Artystycznego w Cieszynie. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu w Gliwicach. Członek Deutsche Exlibris Gesellschaft. Autor powieściowego cyklu o Komisarz Orłowskiej oraz książki "Zamek na Wzgórzu".

Wernisaż jest częścią projektu „Granice języka – granicami świata” realizowanego przez  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty.