Już  14 grudnia rozpoczną się Święta na Starówce – trzydniowe wydarzenie, organizowane przez Wydziały Promocji Miasta oraz Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX i Bielskim Centrum Kultury.
 

Święta na Starówce trwale wpisały się już w miejski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem oraz stając się lubianą i wyczekiwaną imprezą dla całych rodzin. W tym roku odbędą się już po raz dwunasty.

Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Swój udział zapowiedzieli wystawcy z Bielska-Białej i okolicy, a także z Częstochowy, Krakowa, Jasła, Tarnobrzegu i wielu innych miast. 

Podczas imprezy na Rynku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Na scenie zaprezentują się m.in.: Bielskie Studio Piosenki, uczniowie bielskiej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Tomasza Janusza, Zespół Kamuflaż, Katarzyna Kosecka z zespołem, Ciocia Tunia, Zespół Włóczykije oraz Damian Luber Quartet. 

Miejski Dom Kultury prezentować będą: Chór Gospel z DK w Olszówce, Kapela Folkowa i Zespół Wokalny Retro z DK w Wapienicy, Chórek Pinokio i Zespół Wokalny Kontrasty z DK w Komorowicach, Zespól Wokalny Niżej i Formacja Tańca Hip-Hop Mad Moves z DK Włókniarzy.

Gwiazdą będzie Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem ZAKOPOWER, który wystąpi w piątek 14 grudnia o godz. 18.00

Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na Rynku, a stoiska handlowe na ulicy Wzgórze i na placu Bolesława Chrobrego. Zorganizowany zostanie konkurs na najpiękniejsze stoisko. 

Dla najmłodszych przewidziano bezpłatne warsztaty. Czynna będzie również karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką będzie częstował najmłodszych słodyczami. Dzieci ze świetlicy środowiskowej otrzymają paczki świąteczne z wyrobami przekazanymi przez sponsorów.

Jarmark podczas Świąt na Starówce będzie czynny w piątek od godziny 15.00 do 20.00, a w sobotę i w niedzielę od godziny 12.00 do 20.00.