25 stycznia w piątek w Metrum Jazz Club wystąpi formacja The Cuban Latin Jazz.

Zespół The Cuban Latin Jazz to oryginalna propozycja na rynku polskiej muzyki jazzowej.

Fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej – rytmów kubańskich, afro kubańskich, salsy oraz muzyki klasycznej w wykonaniu młodych, utalentowanych muzyków różnych narodowości, połączonych wspólnymi pasjami muzycznymi. Pierwszy koncert zagrali w 2017 roku na Ukrainie. Od tego czasu nieustannie się rozwijają i wspólnie zdobywają kolejne nagrody i wyróżnienia, m.in. . II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018 i I miejsce w konkursie Krokus Jazz Festiwal – „Powiew Młodego Jazzu”.
W prezentowanym repertuarze wyraźnie słychać muzyczne korzenie Kuby niesione dźwiękami kontrabasu lidera grupy – Rolanda Abreu.

Roland Abreu urodził się w Hawanie i mieszkał tam do 20 roku życia. Obecnie w drugiej ojczyźnie – Polsce – w niesamowity sposób przenosi muzyczne korzenie kubańskie do swojego ulubionego gatunku muzycznego – jazzu. Z muzyką związany od najmłodszych lat. Absolwent jednego z najsłynniejszych konserwatoriów na Kubie – Konserwatorium Muzycznego w Hawanie.
Brał udział w licznych festiwalach, zdobył I miejsce w konkursie Muzykalia. Występował u boku takich gwiazd i zespołów jak: Cool and The Gang, Klazz Brothers, Bobby Carcasses i Afrojazz, Michel Herrera i Jovenjazz.
Wspólnie z The Cuban Latin Jazz zdobywa nagrody wielu festiwali, m.in. I miejsce na Krokus Jazz Festiwal.
Obok kontrabasu zespół posiada w swoim instrumentarium saksofon, fortepian, perkusję oraz kongi.