10 stycznia o godz. 17.00 Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Lilianny Lilu Batory „Anioł stróż na każdy dzień".

„Anioł stróż na każdy dzień roku” to cykl 366 obrazów, których namalowanie zajęło artystce 9 lat. Anioły są jak dni roku - jedne radosne i beztroskie, inne melancholijne i spokojne. Wśród prac tego cyklu każdy z nas może znaleźć swojego opiekuńczego Anioła Stróża na dzień swoich urodzin, imienin, czy innej rocznicy. W Galerii Na Pietrze zobaczą Państwo 50 wybranych prac anielskiego cyklu.

Lilianna Lilu Batory - mieszkanka Zielonej Góry, absolwentka poznańskiej PWSSP. Na wiele lat odłożyła malowanie, gdy praca i codzienność weszły na pierwszy plan. Powróciła do ulubionego zajęcia dzięki Aniołom, które tak bardzo pomogły jej w potrzebie. Teraz maluje dla innych, którzy potrzebują anielskiej ochrony i wsparcia. Jedni borykają się z problemami przerastającymi największych, inni potrzebują odwagi, by zrobić ten pierwszy krok. Niektórym z Nas potrzebny jest przyjaciel, który po prostu wysłucha i doradzi. Takie są Anioły Lilu - z ludzką twarzą i ludzkimi problemami, pełne nadziei i wiary w sens tego, co nas w życiu spotyka.