W ostatni dzień stycznia Klubokawiarnia Aquarium zaprasza na koncert Yumi Ito i Szymon Mika – duetu tworzonego przez utytułowanych muzyków młodego pokolenia.


Yumi Ito – wokalistka, laureatka słynnego konkursu Montreux Jazz Festival, większość życia spędziła w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają dwóch odległych krajów – Polski i Japonii. Od lat wypracowuje swoje miejsce na scenie muzyki improwizowanej, współtworząc nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata.

Szymon Mika - jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Gitary Jazzowej im. Jarka Śmietany (2015), rok później okrzyknięty Jazzową Nadzieją Roku.

Ito i Mika po raz pierwszy spotkali się w 2017 w Bazylei. Wraz z międzynarodowym zespołem stworzonym na potrzeby rocznego projektu Focus Year Band wystąpili u boku takich artystów jak Dave Holland, Avishai Cohen czy Becca Stevens. Od tego czasu kontynuują współpracę w kameralnym dwuosobowym składzie, wspólnie tworząc kompozycje rozpięte pomiędzy jazzową improwizacją a niebanalnym liryzmem. Ich gitarowo-wokalny duet hipnotyzuje publiczność oryginalnym, wyrafinowanym brzmieniem, wychodząc daleko poza schematy kojarzone z tego typu projektami.

Bilety:
20 zł w przedsprzedaży (bilety dostępne w Aquarium w godzinach pracy kawiarni)
25 zł w dniu koncertu