Klubokawiarnia Aquarium 20 marca zaprasza na przebój ubiegłorocznej warszawskiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie – „Czas na Ilhan” w reż. Norah Shapiro z 2018 r.

Film będzie wyświetlany w środę 20 marca o godz. 18:00. Wstęp wolny, a po projekcji organizatorzy zachęcają do dyskusji.
O filmie:

8 listopada 2016 roku nie tylko Donald Trump wygrał wybory. Ihan Omar została wówczas pierwszą w historii USA muzułmanką somalijskiego pochodzenia wybraną do stanowego parlamentu. „Czas na Ilhan” to odświeżająco optymistyczne spojrzenie na amerykańską demokrację, w której masowo uczestniczyć mogą mieszkańcy „Małego Mogadiszu” w Minneapolis. I zagłosować ramię w ramię z rzeszą studentów na młodą matkę trojga dzieci, ciemnoskórą imigrantkę o postępowych poglądach. Ilhan musiała zmierzyć się nie tylko z weteranką lokalnej polityki, kandydującą po raz 43., ale i z Somalijczykiem, mogącym liczyć na bardziej konserwatywnych wyborców. Skąd bierze się taką energię i jak się robi tak skuteczną kampanię?
(źródło opisu: watchdocs.pl)