21 marca w Metrum Jazz Club koncert trio niezwykłych muzyków.

„Mabaso” to najnowszy projekt naszego najlepszego od dwóch dekad wibrafonisty elektrycznego – Bernarda Maseli. Tworzą go kontrabasista oraz basista elektryczny Michał Barański oraz najlepszy słowacki perkusista, obecnie mieszkający w Pradze – Dano Soltis.

Zbierając doświadczenia w zespole Walk Away, Music Painters, The Globetrotters czy wreszcie od trzech lat jako członek kwartetu amerykańskiego gitarzysty Deana Browna, Bernard postanowił stworzyć trio które będzie realizowało jego autorską wizję elektrycznego jazzu .On sam mówi "od zawsze uważałem że fusion nie musi być realizowane według zamkniętego schematu "wolno-szybko,cicho-głośno" ,że może również wykorzystywać wszystkie zdobycze współczesnego akustycznego jazzu". Takie właśnie jest MaBaSo gdzie od strony konstrukcyjnej, aranżacyjnej i brzmieniowej muzycy wykorzystują charakterystyczne elementy elektrycznego "fusion" z mocnymi wpływami muzyki R&B,soul czy funky lecz już w warstwie harmoniczno-melodycznej i w sposobie rozgrywania partii solowych mamy do czynienia z myśleniem wywodzącym się w linii prostej z akustycznego jazzu.

W 2013 roku zespół nagrywa pierwszą płytę która jest zapisem koncertu w katowickim klubie "Old Timers Garage pod tytułem "Sunshine of your love".Płyta cieszy się ogromnym powodzeniem czego wyrazem są towarzyszące jej od samego początku znakomite recenzje.

W 2017 roku zespół nagrywa swoją drugą płytę p.t. „We will rock U”. Ponownie jest to płyta koncertowa i ponownie zbiera entuzjastyczne recenzje. Jesienią 2018 roku zespół otrzymuje zaproszenie od wokalisty Kuby Badacha do wspólnego projektu „Back to School”. Trasa koncertowa to dwanaście entuzjastycznie przyjętych koncertów a całość zostanie udokumentowana w formie płyty.

Ponieważ trio jest typowo koncertową formacją toteż ich koncerty wywołują ogromny entuzjazm publiczności a zachętą do spotkania z zespołem niech będą słowa Piotra Iwickiego z recenzji dla miesięcznika Jazz Forum:
"Gdy całość przechodzi w klimaty osadzone w basenie Karaibów, jesteśmy pewni- Maseli, Barański i Soltis to koncertowe zwierzęta"