27 kwietnia Teatr Animacji Lalki i Przedmiotu eF serdecznie zaprasza  na Galę Jubileuszową z okazji 40-lecia pracy twórczej. Gala odbędzie się na sali widowiskowej  Domu Kultury w Hałcnowie.

W programie przewidziano prezenetacje dziecięcych i młodzieżóżwych grup teatru, filmowe retrospekcje, teatralne popisy seniorów, wystawa fotograficzna, a także chwilę na rozmowy o przeszłości przy kawie i urodzinowym torcie.

MŁODZIEŻOWY TEATR LALKI I PRZEDMIOTU  "eF" - założony przed 40 laty i prowadzony do dziś. W czasie swojej działalności zespół, przez który przewinęło się około 200 młodych aktorów - amatorów, dał 35 premier, grając nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy (a nawet w Korei). Jest laureatem najbardziej prestiżowych festiwali teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Jego spektakle były kilkakrotnie prezentowane w telewizji. Najważniejsze jest jednak to, iż Teatr eF to przede wszystkim miejsce inicjacji teatralnej, a także możliwości spełnienia artystycznego dla dzieci i młodzieży z całego miasta.

 Pierwsze przedstawienia tej grupy były rodzajem zabawy na scenie, kiedy to przy pomocy kolorowych szmatek i zwykłych, pospolitych przedmiotów dzieci wyczarowywały baśniowe postacie oraz związaną z nimi fabułę. Najmocniejszą stroną tych spektakli była rozwijająca dziecięcą wyobraźnię plastyka oraz ruch sceniczny. Potem przyszła kolej na widowiska muzyczne