Od 23 kwietnia w Bielsku-Białej będzie można wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej "Sacrum in Musica" . To już dwudziesta odsłona tego wydarzenia.

Jak zwykle festiwal pochwalić się może repertuarową różnorodnością. Jego uroczyste otwarcie odbędzie się w Kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka 23 kwietnia o godz. 18.00. W ramach koncertu inauguracyjnego będzie można wysłuchać Bielskiej Orkiestry Festiwalowej oraz Chóru Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Z kolei 24 kwietnia o 18.00 Dom Muzyki BCK zaprasza na koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem z Wrocławia. Po koncercie w Galerii Środowisk Twórczych nastąpi także otwarcie wystawy "Kolory Piątej Ewangelii".

25 kwietnia o godz. 18.00 w Kościele ewangelicko-augsburskim Zbawiciela z koncertem muzyki starocerkiewnej wystąpi łotewski Chór Logos.

Na zakończenie festiwalu, 26 kwietnia o godz. 18.00 w Kościele św. Andrzeja Boboli, przewidziano koncert muzyki gospel w wykonaniu New Life Gospel Choir.