30 maja o godz.9.00 w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej przy ul. Willowej 2 odbędzie się VI Beskidzkie Dyktando. Jego organizatorami są Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej oraz Katedra Polonistyki Akademii Techniczno-Humanistycznej. Dyktando organizowane jest pod honorowym patronatem prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka w ramach XX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

CHCESZ ZDOBYĆ TYTUŁ BESKIDZKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII?  I STAĆ SIĘ POSIADACZEM PIÓRA PREZYDENTA BIELSKA-BIAŁEJ?

Nic prostszego:

Do 20 maja możesz zgłosić się do VI Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej, które odbędzie się w czwartek 30 maja w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej - zapisy już ruszyły! Honorowy patronat nad imprezą objął prof. Jerzy Bralczyk.

Chętni do sprawdzenia swojej znajomości języka ojczystego muszą się spieszyć – ilość miejsc ograniczona!

dyktando.getfeedback.pl

Na uczestników w każdej kategorii czekają w tym roku Pióra Prezydenta Miasta i Puchary Rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, laptopy, tablety, smartwatche oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.

VI Beskidzkie Dyktando, podobnie jak w poprzednich latach, ma formułę otwartą. Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy Bielska-Białej i powiatów – bielskiego, cieszyńskiego, oświęcimskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. Podobnie jak w latach poprzednich każde dyktando jest anonimowe.

W szóstej edycji Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach:

    Open (wszyscy uczestnicy);
    Junior (uczniowie szkół średnich);
    Młodziki (uczniowie klas 7 i 8 oraz klas III gimnazjów);
    VIP – osoby imiennie zaproszone przez Organizatoró

 

PRZEKONAJ SIĘ, ŻE PRZYSŁOWIOWA GŻEGŻÓŁKA NIE TAKA STRASZNA JAK JĄ MALUJĄ I WARTO ZAWALCZYĆ...

Zgłoszenia do VI Beskidzkiego Dyktanda można nadsyłać do 20 maja 2019 roku drogą elektroniczną. Formularz zgłoszenia – i jeszcze więcej informacji – na stronach:  

www.festiwal.ath.bielsko.pl i www.mdk.bielsko.pl