W nadchodzącą niedzielę (23 czerwca)  Dom Kultury w Starym Bielsku serdecznie zaprasza miłośników teatru na premierę przedstawienia "Z pamiętnika Agi."

Jak w kilku zdaniach zamknąć osiemdziesiąt trzy lata, niezwykle aktywnego, życia człowieka? Jak w lakonicznej, zdawkowej formie zrelacjonować ponad sześćdziesiąt lat kreatywnej, pełnej zaangażowania pracy zawodowej?
Józef Argasiński, wraz z tysiącami repatriantów, został przesiedlony z rodzinnych kresów na Ziemie Odzyskane. Los sprawił, iż trafił do Bielska, które stało się dla niego nowym domem, drugą Małą Ojczyzną, której oddał połowę swojej duszy, połowę, ponieważ jej część pozostała w rodzinnym Wicyniu. Zamiłowanie do teatru, filologiczne wykształcenie i zdolności pedagogiczne sprawiły, iż już w pierwszym roku swojej pracy stworzył szkolny zespół teatralny. Potem kolejny, następny i tak przez  prawie sześćdziesiąt lat rozwijał wśród młodzieży pasję tworzenia, wyrażania swojej indywidualności poprzez sztukę. Dzisiaj nie sposób zliczyć osób, na których życie miał wpływ, bo to że miał nie ulega wątpliwości. Świadczy o tym najlepiej to, że niespełna rok po śmierci tego wyjątkowego człowieka, grupa młodych artystów z którymi pracował przed swoim odejściem zebrała się ponownie, żeby o nim i o sobie opowiedzieć innym.  W najbliższą niedzielę, o godzinie osiemnastej, w Domu Kultury w Starym Bielsku, będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl. Wyjątkowy, ponieważ całkowicie autorski. Wymyślony i zrealizowany przez ludzi, dla których Józef Argasiński nie był jedynie życiowym epizodem.