Jakubowski i pułkownik, Cała naprzód, 360, to tylko niektóre filmy, które zobaczyć można w bielskich kinach offowych. Jak co tydzień, proponują one bardzo zróżnicowany repertuar.

W nadchodzącym tygodniu w kinie Studio można będzie zobaczyć ?Pokłosie? oraz ?360?. ?Pokłosie? opowiada historię dwóch skłóconych ze sobą braci, których zbieg  różnych zdarzeń życiowych zmusza do poszukiwania prawdy o czasach okupacji. Film mocno kontrowersyjny, sprawia że nie da się przejść obok niego obojętnie. Seanse  od 11.01 do 17.01 o godz. 17.30 i 20.00. Z kolei ?360?, to zaskakująca opowieść o tym, jak decyzja jednego człowieka może wpłynąć na losy świata. Czy relacje międzyludzkie to przypadek? A może przeznaczenie? Film szczególnie polecany paniom. Wzruszenia gwarantowane. Projekcje  w dniach 18-24.01 o godz. 17.30 i 20.00. Cena biletu w kinie Studio wynosi 15 zł.

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik proponuje film ?Jakubowski i pułkownik?. Siłą napędową obrazu są przeplatające się losy Polaka pochodzenia szlacheckiego oraz  nieufnego Żyda. Ich barwne postaci i sytuacje, z którymi muszą się zmierzyć, nie tylko wzruszają, ale też skłaniają do refleksji. Film można zobaczyć 14.01 o 20.00. Bilety w cenie 12 zł.

Bielskie Kino Niezależne w Galerii Wzgórze zaprasza na film pt. ?Cała naprzód?. Jest to historia o dwóch kolegach z dzieciństwa, którzy przypadkiem spotykają się po latach. Wzajemne opowieści o życiu sprawiają, że obydwaj coraz bardziej koloryzują własne losy. Budzi się w nich refleksja nad tym, jak wiele w życiu nie udało im się osiągnąć. Film do obejrzenia 16.01 o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Galeria Wzgórze zaprasza 17 stycznia na cykl filmów opracowany wspólnie ze studiem Semafor w Łodzi. Cykl nosi nazwę Retrospektywa Se-Ma-Fora, a w jego ramach można zobaczyć m.in.:

  • ?Miasto płynie? - film animowany, w humorystyczny sposób pokazuje obraz współczesnego świata widziany z perspektywy różnych osób.
  • ?Dwa kroki za?? - ?wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej?. Przekonał się o tym bohater filmu, którego fascynacja tym, co nie jest znane, ostatecznie z powrotem doprowadza w progi własnego mieszkania.
  • ?Underlife? - czy nasi przodkowie mają wpływ na nasze życie? Jeśli tak, to czy potrafimy się z od tego uwolnić? Odpowiedzi na te pytania poszukują twórcy filmu.
  • ?Dobro, piękno i prawda? - czy tytułowe wartości znajdują jeszcze zastosowanie w naszym życiu? Historia człowieka, który mimo możliwości ?łatwiejszego? życia, potrafi bronić swoich przekonań.

Start godz. 20.00. Wstęp wolny.

Polecamy i zapraszamy!

Autor tekstu: Katarzyna Stania