Zapraszamy na wyjątkowy koncert Beaty Przybytek promujący album "Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy".

Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w piątek 3 stycznia o 19:00. O wyjątkowym wydarzeniu pisaliśmy wcześniej tutaj. Jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek jazzowych w kraju zaprezentuje tym razem kolędy ze swojej autorskiej płyty. Nasz portal objął nad nią patronat medialny. Serdecznie polecamy. Wejście za zaproszeniami, które można jeszcze otrzymać w PSM w Bielsku-Białej (ul. Wyspiańskiego 5a, numer telefonu 033 498 84 10).

***

Najnowszy album Beaty Przybytek "Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy" to wyjątkowy zbiór kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. O jego oryginalności decyduje fakt, iż  zawiera szereg zapomnianych, rzadko wykonywanych już  pieśni w autorskim opracowaniu. Jazzująco-folkowe szorstkie brzmienie,  przenikające się stylistyki to główne cechy tego nietuzinkowego muzycznego koktajlu. Muzycy zaproszeni do projektu to wybitni instrumentaliści - wśród nich Bogusław Kaczmar, Adam Kowalewski, Sławomir Berny; nad całością produkcji czuwał klawiszowiec i aranżer Tomasz Kałwak. Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stanowi swoistą dokumentację zapomnianego dorobku polskiej kultury; umożliwia dostęp szerokiej publiczności do unikalnej spuścizny dziedzictwa narodowego.

Patronat nad projektem objęła m.in. TVP Polonia oraz TVP KULTURA, a także portal www.bielsko.biala.pl.

Beata Przybytek ? śpiew
Bogusław Kaczmar ? fortepian
Adam Kowalewski ? kontrabas
Tomasz Kałwak ? instr. klawiszowe
Sławomir Berny ? instr. perkusyjne

opracowanie muzyczne ? Beata Przybytek
aranżacje i produkcja ? Tomasz Kałwak

Beata Przybytek - wybitna wokalistka, pianistka, kompozytorka. Uznawana za jeden  z najciekawszych polskich głosów. Nagrodzona prestiżową nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego "Mateusz Trójki 2013. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki. Absolwentka i obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.  Laureatka I miejsca w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Jej kariera wokalna zaowocowała do tej pory albumami: ?You Don?t Know What Love Is? (2003), ?The Island?(2004),?Wonderland?(2006), który dystrybuowany jest w Polsce i w Japonii oraz ?I?m Gonna Rock You? (2012).  W grudniu 2013 ukazał się najnowszy album "Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy? - wyjątkowy zbiór kolęd i pieśni bożonarodzeniowych.

Artystka ma na koncie współpracę z takimi tuzami polskiej sceny jazzowej jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra. Brała udział w projekcie Fundacji Kalinowe Serce ? ?Śpiewając Jazz? u boku Marianny Wróblewskiej i Macieja Zakościelnego.

Dotychczas artystka była gwiazdą licznych polskich, jak i zagranicznych festiwali jazzowych: Jazz Jamboree, Bielska Zadymka Jazzowa, Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami, Międzynarodowe Głogowskie Spotkania  Jazzowe, Pomorska Jesień Jazzowa, Easy Jazz Festival, Jazz Sessions w Gliwicach, Jazz Forum Jazz Festival, Jazz w Lesie w Sulenczynie, Baszta Jazz Festiwal, Podlasie Jazz Festival, Świdnickie Noce Jazzowe, Jazz na Kanapie w Oleśnicy, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Legnica Jazz Days,  Jazz En Nord Jazz Festival - Francja, Sibiu Jazz Festival , Ploiesti Hot Jazz Summit ? Rumunia, International Jazz Piestany ? Słowacja. Oklaskiwała ją publiczność w Polsce, Austrii, Belgii, Szwecji, Niemczech, Francji, Rumunii, Słowacji.

kgo / pg / materiały prasowe