26 kwietnia odbyły się XX Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych ?Małogoszcz 2014?. Konkurs organizowany w Małogoszczu jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Polsce. Konfrontacje odbywają się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Świętokrzyskiego ? Adama Jarubasa.

W tegorocznej edycji zaprezentowało się 75 formacji tanecznych z całej Polski, m. in. z Kielc, Warszawy, Bielska-Białej, Góry Kalwarii, Zabrza, Sułkowic, Tarnowskich Gór, Łańcuta, Rzeszowa, Grabownicy Starzeńskiej, Dębicy, Krosna, Jędrzejowa, Radomia, Radomska i Sandomierza. Zmagania tancerzy oceniało profesjonalne jury. Z każdej kategorii wyłonieni zostali Brązowi, Srebrni oraz Złoci Laureaci. W każdej kategorii wiekowej przyznane zostało również Grand Prix. Ponadto bez względu na kategorię wiekową wybrany został najlepszy zespół konfrontacji, który otrzymał Nagrodę Główną.

Jury postanowiło przyznać Zespołowi Tańca i Piosenki ?Jarzębinki? następujące nagrody: za wykonanie układu ?Kocie igraszki? ? tytuł Srebrnego Laureata w kategorii do 11 lat; za wykonanie układu ?Dogonić myśli? ? Grand Prix w kategorii 12-15 lat; za wykonanie układu ?W sieci?, który prezentowany był w kategorii powyżej 15 lat ? Nagrodę Główną ? Grand Prix ?dla najlepszego zespołu tanecznego XX Ogólnopolskich Jubileuszowych Konfrontacji Zespołów Tanecznych ?Małogoszcz 2014?.

Nagrodzone choreografie przygotowała Aleksandra Komarnicka-Drużbicz. Kierownikiem artystycznym, założycielką zespołu i choreografem jest Barbara Komarnicka-Drużbicz, która obchodzi w tym roku 30-lecie pracy artystycznej. ?Jarzębinki? działają przy Bielskim Centrum Kultury.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale również bardzo zaskoczeni. Nasi podopieczni dali z siebie wszystko, ale przyznam szczerze, że nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego rezultatu. W Konfrontacjach wzięło udział wiele naprawdę dobrych zespołów. Zdobycie nagrody głównej konkursu, w którym udział wzięło 75 zespołów, to dla nas ogromny zaszczyt. Takie sukcesy niesamowicie motywują do pracy - mówi Aleksandra Komarnicka-Drużbicz.

KGO / materiały prasowe