Luty kina przywitają ?na bogato?. Zarówno Helios, jak i Cinema City przygotowały aż cztery premiery. Z pewnością ucieszy to miłośników dramatów i kryminałów, gdyż trzy produkcje prezentują właśnie te gatunki - ?Drogówka?, ?Gangster Squad. Pogromcy mafii? oraz historyczny ?Lincoln?. Nie zabraknie rozrywki familijnej - animowana ?Zambezia?.

Zacznijmy od nowej polskiej produkcji, czyli ?Drogówki? w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Bohaterami filmu jest  siedmiu policjantów, których poza pracą łączy również przyjaźń, interesy i wspólne imprezowanie. Wszystko ma się doskonale do czasu, gdy jeden z nich zostaje? zamordowany w tajemniczych okolicznościach. O zabójstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (w tej roli znakomity Bartłomiej Topa). Film bez ograniczeń wiekowych, choć dla wielbicieli kryminałów.

Kolejna propozycja, to ?Gangster Squad. Pogromcy mafii?. Dramat kryminalny w reżyserii Rubena Fleischera. Akcja filmu toczy się w Los Angeles w 1949 roku. Niestety, miasto nie ma się za dobrze, osaczone bezwzględną władzą brooklyńskiego króla mafii, Mickey Cohena. Działalność, z jakiej czerpie zyski, jest oczywiście nielegalna - prostytucja, hazard oraz handel narkotykami i bronią. Chronią go opłacani przez niego bandyci, ale także policja i politycy. Nikt, nawet najwięksi policyjni twardziele, nie chce się mieszać w jego sprawy. Nikt, poza? małym, tajnym oddziałem outsiderów z policji, na czele którego stoją John O?Mara i Jerry Wooters. Spróbują oni zniszczyć potęgę Cohena. Dobra pozycja dla fanów szybkiej akcji. Film wyświetlany w dogodnych godzinach przez cały dzień.

Dla widzów lubujących się w dramatach historycznych bielskie multipleksy przygotowały oparty na faktach film ?Lincoln? opowiadający o czterech ostatnich miesiącach życia, i jednocześnie prezydentury, Abrahama Lincolna (w tej roli Daniel Day-Lewis). Ukazuje siłę jego zaangażowania i oddania w walce z podziałami w narodzie amerykańskim. Walce, którą stoczył mimo społecznej presji i trudów osobistych. Akcja filmu skupia się na próbie doprowadzenia wojny secesyjnej do końca za sprawą trzynastej poprawki znoszącej pracę przymusową i niewolniczą. Wstępne noty krytyków są wysokie. Myślę, że warto zobaczyć. Film produkcji amerykańskiej w reżyserii  Stevena Spielberga.

I na koniec coś wesołego i animowanego, czyli ?Zambezia? prosto z? RPA. Gdzieś w samym sercu Czarnego Lądu znajduje się prawdziwe ptasie imperium - tytułowa Zambezia. Młody sokół, wbrew woli tchórzliwego ojca, postanawia wyruszyć z rodzinnej dżungli na podbój ptasiej stolicy. Wszystko ma swój cel - chce on wstąpić do eskadry myśliwców szkolonych do patrolowania nieba nad Zambezią. Ojciec w obawie o los potomka wyrusza jego śladem. Ale w wyniku niefortunnych okoliczności zostaje schwytany przez paskudnego jaszczura. Od tej chwili przyszłość ptasiej metropolii zależeć będzie od młodego sokoła.  Zapraszamy całe rodziny, a także klasy i grupy przedszkolne. Bez ograniczeń wiekowych, w wersji 3D oraz cyfrowej. Prawda, że miło?

Warto również zobaczyć. W wolnej chwili wpadnijcie do kina na ?Les Miserables: Nędznicy?.  Kinowa wersja wspaniałej książki Victora Hugo. Akcja rozgrywa się w XIX-wiecznej Francji. To poruszająca opowieść o niespełnionych marzeniach, platonicznej miłości, poświęceniu, pasji i odkupieniu. Główny bohater, Jean Valjean (w tej roli Hugh Jackman) łamie zasady zwolnienia warunkowego i od długich dziesięcioleci jest ścigany przez nieznającego litości policjanta Javerta (Russell Crowe). Powieść Hugo o wyrzuconych poza margines ludzi, to ponadczasowy bestseller. Wysokie noty krytyków i widzów, naprawdę warto obejrzeć.

Nadal na topie oparta na faktach produkcja ?Niemożliwe? (więcej seansów w Cinema City) opowiadająca historię rodziny, która znalazła się w niewłaściwym czasie w nieodpowiednim miejscu. Ich tajlandzkie wakacje stały się koszmarem, gdy nadeszła wielka fala tsunami? Kto nie widział, a ma wolną chwilę, niech wstąpi w progi kina na ?Sępa? - wysokie noty krytyków oraz doborowa obsada (Michał Żebrowski, Daniel Olbrychski i Anna Przybylska) gwarantują udany wieczór. Film wyświetlany w godzinach wieczornych.

Dla dzieci. Warto zobaczyć ?Życie Pi?, historię chłopca, który nie przestaje wierzyć, że nadejdzie lepsze jutro. W Heliosie wersja 2D, jeden seans o 10:15, natomiast w Cinema City - 3D (napisy lub dubbing) oraz jeden seans w technologii cyfrowej. Ciekawą pozycją jest też ?Ralph Demolka?, której tytułowym bohaterem jest osiłkowaty czarny charakter komputerowej gry. Film dostępny w obu kinach (2D, 3D), wyświetlany w godzinach porannych i popołudniowych.

Polecamy i zapraszamy!

Marta Kobus