Zespół jest legendą acid jazzu. Bilety na ten koncert w Bielsku-Białej rozeszły się, jak świeże bułeczki.

Zespół US3 (skrót od United States Three), to czołowy przedstawiciel światowego acid jazzu, czyli mieszanki jazzu i hip hopu okraszonego elementami elektroniki. Charakterystyczną cechą ich muzyki jest obecność trąbki oraz fortepianu. Grupa powstała w 1991 roku w Londynie, gdy Geoff Wilkinson spotkał Mela Simpsona. Wkrótce do muzyków dołączył keyboardzista John Mayall.

W 1994 Brytyjczycy odnieśli sukces piosenką "Cantaloop (Flip Fantasia)" - hiphopową przeróbką klasycznego souljazzowego utworu "Cantaloupe Island" z repertuaru Herbie'ego Hancocka. Od tego czasu nagrywają płyty rozchodzące się w setkach tysięcy egzemplarzy i koncertują na całym świecie (więcej informacji o zespole: www.us3.com.

Na Zadymce wystąpią dziś w koncercie ?Okolice Jazzu?, który rozpocznie się o godz. 20.30 w klubie Klimat. Zespół US3 (Wielka Brytania/USA) wystapi w składzie: Geoff Wilkinson (beats), Neville Malcolm (double bass), Mike Gorman (keyboards), Ed Jones (sax), Freddie Gavita (trumpet), DJ First Rate (turntables) oraz KCB i Tukka Yoot (rap).

Nasz portal jest patronem medialnym Lotos Jazz Festival ? 15. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Program tegorocznej imprezy znajdziesz tutaj.