Po dwóch tygodniach w ?starszym? klimacie, bielskie kina niezależne powracają do współczesności. ?Cztery Słońca?,? Brick Lane? czy? October Baby?, to tylko niektóre propozycje przygotowane na nadchodzący tydzień.

Kino Studio proponuje film pt. ?Cztery Słońca?. Główny bohater tej produkcji, Fogi, z dnia na dzień traci pracę. Aby utrzymać żonę i dwójkę dzieci, postanawia wraz ze swoim przyjacielem Karelem, uważanym za lokalnego uzdrowiciela, rozkręcić ?szarlatański biznes?. Jak nowy interes wpłynie na życie dotychczas spokojnej rodziny? Będzie można się o tym przekonać codziennie do 7 lutego włącznie o godz. 17.30 i 20.00. Cena biletu - 15 zł.

Dyskusyjny Klub Filmowy Kogucik zaprasza wszystkie panie (i nie tylko) na ?Brick Lane?. Akcja filmu rozgrywa się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Pochodząca z Bangladeszu Nazneem postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. W tym celu przyjeżdża do Londynu. Jej plan jest krótki i konkretny: zdobyć męża. Jej małżeństwo z dużo starszym Chanu okazuje się jednak pomyłką. Kiedy wydaje się, że nic dobrego już jej nie spotka, dziewczyna poznaje Karima. Od tej pory jej życie zaczyna nabierać coraz cieplejszych barw. Film zobaczyć można 4 lutego o godz. 0.00. Bilet w cenie 12 zł.

Bielskie Kino Niezależne w Galerii Wzgórze zaprasza na ?October Baby?. Jest to historia dziewiętnastoletniej Hanny, która dowiaduje się, że została adoptowana. Co więcej, dziewczyna przyszła na świat w skutek źle przeprowadzonej aborcji. Wraz z grupą znajomych nastolatka udaje się w podróż do Nowego Orleanu - miejsca swoich narodzin. Aby wyjaśnić zagadkę własnej przeszłości, postanawia odnaleźć biologiczną matkę. Seans w dniu 5 lutego o godz. 20.00. Wstęp wolny.

W tym samym kinie będzie można również obejrzeć film pt. ?Jutro premiera? z 1962 roku. W rolach głównych występują Gustaw Holoubek oraz Karina Jędrusik. Fabuła tego obrazu koncentruje się wokół teatru. Suflerka Flapcia w ostatniej chwili zastępuje nieobecną gwiazdę teatru, a tym samym ratuje przedstawienie. Spektakl odnosi wielki sukces. Ale czy to wszystko dzieje się naprawdę? A może jest to tylko wytwór wyobraźni reżysera? Odpowiedzi na te i na inne pytania będzie można uzyskać 6 lutego o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Niszową propozycję na nadchodzący tydzień przygotowało również  kino Helios. W ramach Kina Konesera będzie można zobaczyć ?Headshot .Mroczna karma?. Główny bohater, to zawodowy morderca. Pewnego dnia jego życie ulega całkowitej zmianie. Zaczyna  bowiem widzieć świat...do góry nogami. Film do obejrzenia 7 lutego o godz. 18.00. Bilety: normalny 19 zł, ulgowy 16 zł.

Polecamy i zapraszamy!

Katarzyna Stania