Już za tydzień, 14 lutego będziemy obchodzić dzień Świętego Walentego. Masz już plan, dokąd zabierzesz swoją drugą połówkę? Jeśli nie, spieszymy z pomocą. Dom Muzyki BCK zaprasza na romantyczny koncert.

Walentynki, to doskonały czas, by odwiedzić Bielskie Centrum Kultury. Z okazji święta zakochanych organizatorzy zapraszają na niezwykły koncert. Na scenie wystąpią: Bielska Orkiestra Festiwalowa pod dyr. Janusza Powolnego, zespół Affabre Concinui i śpiewający aktor, Jacek Borkowaki, którego będziemy mogli zobaczyć w roli gospodarza wieczoru.

Affabre Concinui jest zespołem wokalnym śpiewającym a capella. Został założony w 1983 roku w Poznaniu. Jego członkowie związani byli z Poznańskim Chórem Chłopięcym i Poznańskimi Słowikami. Nazwa affabre concinui wywodzi się z łaciny i oznacza ?idealnie współbrzmiąc?, co stało się mottem zespołu. Grupa odnosi sukcesy nie tylko na polskich, ale i zagranicznych scenach. Ich występy mogli podziwiać już mieszkańcy: Algierii, Anglii, Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kanady, Korei Płd., Libanu, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szkocji, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Watykanu, Włoch. Załoga ma na swoim koncie ogromną ilość nagród, m.in. są laureatami drugiej nagrody XLII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Arezzo (Włochy) - tytuł zdobyli w 1994 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Repertuar Affabre Concinui obejmuje różnorodne utwory: ludowe, muzykę sakralną i świecką, żarty muzyczne, własne aranżacje znanych kompozytorów - Chopin, Moniuszko, przeboje pop i standardy jazzowe. Ich znakami rozpoznawczymi są ciekawe wykonania, czyste i naturalne brzmienie, humor.

W programie koncertu znajdą się m.in. takie utwory, jak My Way, Moon River (z repertuaru Franka Sinatry), Oh Carol Neila Sedaki, beatlesowskie All My Loving i She loves you, Woman Lennona, Et si tu n?existais pas Cotugno oraz melodie z filmów Ojciec Chrzestny, Parasolki z Cherbourga, James Bond czy Love Story.

14 luty godz. 18.00, Dom Muzyki BCK. Bilety - 40 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).

Rezerwacje - (33) 828-16-45,  (33) 828-16-55 - od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Michalina Rosner