W tym tygodniu oferta filmowa bielskich multipleksów jest bardzo szeroka. Cinema City przedstawia cztery premiery, a Helios aż pięć - komediodramat ?Poradnik pozytywnego myślenia?, amerykańska komedia ?Movie 43?, polska komedia romantyczna ?Nieulotne?, nowoczesna interpretacja baśni o Jasiu i Małgosi - "Hansel i Gretel: Łowcy czarownic? oraz dramat o losach Osamy Bin Ladena ?Wróg numer jeden? (Helios).

?Poradnik pozytywnego myślenia? - komediodramat produkcji amerykańskiej. Główny bohater, Pat Solitano, spędza osiem miesięcy w zakładzie psychiatrycznym. Po zakończeniu terapii wraca do domu, by zacząć nowe życie z filozofią ?pozytywnego myślenia?. Konsekwentnie trwa w postanowieniu do czasu spotkania intrygującej sąsiadki Tiffany. Niespodziewanie ich relacje mocno się zacieśniają, a wszystkie dotychczasowe plany zmieniają się diametralnie. Film wysoko oceniony przez krytyków w sieci.

Drugą propozycją multipleksów w dniach najbliższych jest komedia ?Movie 43? przesiąknięta absurdalnym, przekraczającym wiele granic humorem. Doborowa obsada aktorska (Kate Winslet, Halle Berry, Naomi Watts, Elizabeth Banks, Hugh Jackman, Emma Stone, Kevin Spacey, Uma Thurman, Terrence Howard i inni) pokazuje szokujące, łamiące każde tabu, a jednocześnie do łez zabawne sceny. Film może sprawić, że zmienicie swój stosunek do kina. Kontrowersyjne i ciekawe. Warto zobaczyć.

Wśród nowości znalazła się też i polska pozycja - nasycona emocjami historia miłosna dwójki studentów - ?Nieulotne?. W rolach głównych Jakub Gierszał (znany m.in. z ?Sali samobójców?) oraz Magdalena Berus (debiut na dużym ekranie). Beztroski romans nawiązany podczas wakacyjnej pracy w Hiszpanii zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni ich los.

Obok absurdu i miłości mamy współczesną interpretację baśni Braci Grimm - ?Jaś i Małgosia?, z której twórcy (reżyseria Tommy Wirkola) stworzyli prawdziwe kino akcji. Historia ?Hansel i Gretel: Łowcy czarownic? rozpoczyna się piętnaście lat po tym, jak tytułowym bohaterom, Hanselowi i Gretel (Jasiowi i Małgosi) udaje się uciec z domku czarownicy. Spotkanie z wiedźmą zmienia ich na zawsze, zatem przyszedł moment, by wyrównać rachunki. Dorosłe już dzieci to prawdziwi łowcy głów, którzy sami wymierzają sprawiedliwość, tropiąc i zabijając czarownice. Film wyświetlany jest zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

Powyższe filmy do obejrzenia zarówno w Heliosie, jak i w Cinema City.

Obok komedii i dramatu, znajdzie się również coś dla fanów mocnych wrażeń. Biograficzny film ?Wróg numer jeden? opowiada o człowieku, którego poszukiwały służby specjalne całego świata - Osamie Bin Ladenie. Dopiero grupie specjalnie wyszkolonych amerykańskich żołnierzy udało się odkryć jego kryjówkę. Padł rozkaz - ?zlikwidujcie go?. Film do obejrzenia tylko w Heliosie.

Warto również zobaczyć. Jeśli macie chwilę, wpadnijcie na ?Gangster Squad. Pogromcy mafii? - historię bezwzględnego króla mafii Mickey Cohena, który swoją władzą osacza Los Angeles (akcja dzieje się w roku 1949). Wiele sprzecznych opinii zbiera również polski film ?Drogówka?. Warto więc się wybrać i samemu ocenić. Polecam wszystkim biograficzny film ?Lincoln? przedstawiający ostatnie cztery miesiące życia jednego z najbardziej znanych prezydentów USA - Abrahama Lincolna. Pozostając w temacie dawniejszych lat, w kinach dostępnych jest jeszcze ?Les Miserables: Nędznicy?. Kinowa wersja wspaniałej książki Victora Hugo. Akcja rozgrywa się w XIX-wiecznej Francji. To poruszająca opowieść o niespełnionych marzeniach, platonicznej miłości, poświęceniu, pasji i odkupieniu.

Dla dzieci. Kolorowa, pachnąca Afryką ?Zambezia? o perypetiach ptasiej metropolii o tytułowej nazwie. W dalszym ciągu obejrzeć można również ?Życie Pi?. Obydwa filmy dostępne zarówno w technologii 2D, jak i 3D.

Polecamy i zapraszamy!

Marta Kobus