Drugie spotkanie w Galerii Bielskiej BWA w cyklu ?Street-art i graffiti w Polsce? - tym razem z Ewą Chabros i Grzegorzem Kmitą ?Patyczakiem?, autorami albumu pt. ?Graffiti w PRL?, wydanego w 2011 roku przez wrocławski Instytut Pamięci Narodowej.

Książka mówi o powojennym półwieczu w Polsce, zwanym okresem PRL-u (skrót od Polska Rzeczpospolita Ludowa), w którym w większym lub mniejszym nasileniu szalała instytucjonalna cenzura, a państwo miało monopol na informację. Efektem było przenoszenie poglądów, haseł wolnościowych i antypaństwowych na mury (podobnie, jak podczas okupacji niemieckiej). Autorzy analizują fenomen graffiti w warunkach PRL, bogato ilustrują i omawiają różne etapy graffiti i akcje grafficiarzy, przytaczają relacje twórców oraz przykład sprawy operacyjnej wszczętej przez Służbę Bezpieczeństwa w celu wykrycia autorów antypaństwowych napisów z 1973 roku.

Cykl zakończy spotkanie z Tomaszem Sikorskim, współautorem albumu ?Graffiti w Polsce 1940-2010? (28 marca, godz. 17.00). Organizatorami cyklu spotkań są Galeria Bielska BWA i Fundacja Klamra.

Zapraszamy - 28 luty godz. 17:00.