W sobotę, 23 lutego w bielskim klubie Stolarnia wystąpi zespół Le Moor z Kolbuszowej, którego teledysk niedawno wywołał sporo szumu w ogólnopolskich mediach. Obok formacji z Podkarpacia zagra również bielskie Lej Mi Pół oraz Walkower z Cieszyna.

Grupa Le Moor gra na scenie już od siedmiu lat, przy okazji koncertując w całym kraju. W przeszłości muzycy m.in. zwyciężyli w Przeglądzie Kapel Rockowych organizowanym przez krakowski UEK. Wielokrotnie supportowali takie tuzy polskiego rocka, jak Kult, Farben Lehre, Lao Che czy Akurat. Grają bardzo energetycznego rocka, który intryguje ciekawym zestawieniem brzmień gitar elektrycznych i sekcji dętej. Ich teksty nie traktują o rzeczach błahych, lecz ślą wartościowe treści. Liderem zespołu jest Dorian Pik - organizator festiwalu muzycznego Spinacz, na który do 10-tysięcznej Kolbuszowej zjeżdża co roku 2-3 tys. osób

Formacja z Podkarpacia przed kilkoma miesiącami zaistniała w ogólnopolskich mediach dzięki teledyskowi do utworu ?Dam ci dychę?. Dziennikarz lokalnej gazety dostrzegł w nim sceny obrażające katolików, które rzekomo nawiązują do zabójstwa księdza Popiełuszki. Cała sytuacja była kuriozalna, lecz temat podchwyciły najpoważniejsze media w kraju.

Drugim zespołem, który zaprezentuje się w bielskiej Stolarni będzie Walkower. To trzyosobowa ekipa z Cieszyna, która porusza się w klimatach kalifornijskiego rocka. Co ważne, teksty ich piosenek napisane są w języku polskim. Mimo, że funkcjonują od niespełna dwóch lat, to już zaliczyli kilka ciekawych występów, prezentując się m.in. na koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Cieszynie i Mikołowie.

Ostatnim zespołem, który zagra tego wieczoru będzie bielski tercet Lej Mi Pół. Członkowie tej formacji sami nie potrafią przybliżyć gatunku czy stylu muzyki, jaką prezentują, ale określają ją punk-rockiem w garażu i metalem w cienkim cieście. Na koncie mają występy na jednej scenie z takimi zespołami, jak Kabanos, TPN 25 czy Zacier. Niedawno zespół Lej Mi Pół wystąpił na warszawskim festiwalu Zacieralia, gdzie zaprezentowali się publiczności obok tak uznanych artystów, jak Kazik Staszewski czy Kuba Sienkiewicz.

Koncert odbędzie się w sobotę, 23 lutego o godz. 18 w klubie Stolarnia przy ul. Broniewskiego 19 w Bielsku-Białej. Bilety wstępu w cenie 10 zł do nabycia tuż przed koncertem.