W najbliższy piątek zespół Beltaine zaprezentuje się na Letniej Scenie Sfery. Muzycy zabiorą słuchaczy do krainy pełnej przyjemnych wibracji, przy których wszyscy miło rozpoczną weekend.

- Zapraszamy do niezwykłej podróży przez muzykę, której brzmienia nawiązują do dźwięków irlandzkich - mówi Grzegorz Chudy, wokalista Beltaine. - Dla melomanów przygotowaliśmy utwory inspirowane ogólnie ujmując kulturą celtycką, głównie irlandzką i bretońską. Tradycja jest jednak tylko inspiracją, dlatego też koncert pełen będzie również dźwięków znanych miłośnikom innych brzmień, jak np. alternatywa czy elektronika.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej. Jego twórczość trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla artystów jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentują i zacierają granice między tradycją a nowoczesnością.

Formacja powstała w 2002 roku w Katowicach. Ich znakiem rozpoznawczym są żywiołowe koncerty entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej, bo na swoim koncie mają również występy w wielu krajach Europy oraz w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie. W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.

Koncert zespołu Beltaine odbędzie się w piątek, 19 sierpnia o godz. 19:30 na placu Bolka i Lolka w Bielsku-Białej. Wstęp bezpłatny. Nasz portal jest patronem medialnym Letniej Sceny Sfery.

db