Galeria Bielska BWA przedłuża termin przyjmowania 2-minutowych filmów do konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!” do 19 marca. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i technicznych.

Na zwycięzcę czekają atrakcyjne nagrody, m.in. dwa pojedyncze zaproszenia na koncert Gaby Kulki - 30 marca o godz. 19.00 w Galerii Bielskiej BWA - ufundowane przez Stowarzyszenie Kulturalne Sonata, książki o kulturze i historii Bielska-Białej - ufundowane przez Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne, designerską mapę Bielska-Białej oraz 100 zł.

Zainteresowani udziałem w konkursie powinni zarejestrować się na stronie: www.filmujemy-miasta.pl/bielsko-biala/, nakręcić 2-minutowy film o jednej z ulic wybranych do trzeciej edycji konkursu, umieścić film w Internecie, na przykład na popularnym serwisie YouTube, a link przesłać na adres: konkurs@filmujemy-miasta.pl.

Ulice, które organizatorzy wybrali do sfilmowania w tym roku to: 1 Maja, Jana III Sobieskiego, Zapora, Olszówka, Wyzwolenia, Górska, Komorowicka i Żywiecka. Użyty sprzęt i technika realizacji są dowolne, podobnie gatunek filmu: od dokumentu poprzez fabułę, eksperyment, kolaż po animację.

Nadesłane prace oceni jury w składzie: Małgorzata Łuczyna - artystka, zajmująca się fotografią, sztuką nowych mediów i różnymi formami działania w przestrzeni publicznej i Marcin Szendoł - założyciel  i współwłaściciel telewizji Regionalna TV, dziennikarz, filmowiec, miłośnik sportów ekstremalnych i podróży.

Ogłoszenie wyników nastąpi 21 marca 2017 roku w Galerii Bielskiej BWA w dniu inauguracji festiwalu filmów krótkometrażowych Euroshorts w Bielsku-Białej. Organizatorami konkursu są Fundacja Młodego Kina i Galeria Bielska BWA.

db