W minioną sobotę w bielskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz odbył się piknik rodzinny. Dzięki zaangażowaniu w wydarzenie lokalnej społeczności impreza miała niezapomniany klimat.

Piknik "Rodzina razem się trzyma" organizowany jest przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Akademią Seniora, Radą Osiedla Górne Przedmieście oraz Radą Osiedla Śródmieście. Wydarzenie wsparł również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W części artystycznej wystąpiły najmłodsze grupy rytmiczno-taneczne: Kropeczki i Tralaluszki, ale także tancerze i tancerki z grup: Enigma Junior, Hip-Hop Piona oraz solistki z zespołu Art Dance. Nie zabrakło również grup śpiewających: Trele Morele oraz starszego zespołu wokalnego Feeling. Atrakcją wydarzenia był koncert zespołu Retrospekcja.

W całej przestrzeni Kubiszówki odbywały się różnorodne warsztaty artystyczne - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Panie z Akademii Seniora prowadziły warsztaty florystyczne. Instruktorzy placówki zaproponowali warsztaty robienia kukiełek, biżuterii i decoupagu na szkle i metalu. Dzięki wsparciu Rady Osiedla Górne Przedmieście dzieciaki uczyły się robić pieczątki z ziemniaków i tworzyły zwierzaki z ekosianka.

db