W najbliższy piątek na placu Bolka i Lolka przed Galerią Sfera II w Bielsku-Białej rozpocznie się kolejna edycja Letniej Sceny Sfery. Pierwszą gwiazdą tegorocznej edycji będzie wokalistka Sarsa.

Plac Bolka i Lolka przy galerii Sfera, już od ośmiu lat w każdy piątek wakacji staje się muzycznym sercem Bielska-Białej. Bezpłatne, rozpoczynające się zawsze o 19.30, koncerty zarówno młodych, przebojem zdobywającym rynek show-biznesu gwiazd, jak i dobrze znanych i wyczekiwanych muzyków są świetnym początkiem każdego wakacyjnego weekendu. Do tej pory w ramach spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się m.in.: Voo Voo, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres czy Mezo.

- Letnia Scena Sfery to nasz autorski festiwal i jeden z projektów, z którego jesteśmy najbardziej dumni - przyznaj Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. Centrum jest częścią lokalnej społeczności już od ponad 16 lat, dlatego zależy nam, aby jego funkcjonowanie przekładało się na realną wartość dodaną dla mieszkańców naszego miasta i całego Podbeskidzia. Piątkowe, bezpłatne koncerty popularnych wykonawców, z różnych kierunków muzycznych, to z jednej strony dodatkowa forma przyjemnego spędzania czasu w trakcie wakacji, z drugiej możliwość poszerzania horyzontów muzycznych. Każdego roku układając repertuar Letniej Sceny Sfery staramy się, aby był to festiwal łączący różne gatunki muzyczne, przyciągający nietuzinkowe postaci i wyróżniający się naprawdę dobrymi koncertami.

Tegoroczną edycję, 7 lipca, rozpocznie popowa piosenkarka Sarsa. Tydzień później (14.07) na scenie pojawi się niepowtarzalna Kapelę Hanki Wójciak, która w folkowo-popowym stylu zabierze publiczność w orientalne i celtyckie rejony muzyki, połączone z polskimi motywami ludowymi. Lipiec zakończy się występami popowo-rockowych artystów z Lumines (21.07) oraz niezwykłym muzycznym romansem L.U.C z Rebel Babel, która stanowi platformę̨ spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy.

Sierpień rozpocznie się latynoskich rytmów, dobrze znanych z poprzednich edycji - Reya Ceballo & Tripulacion Cubana (04.08). Następnie w rytmie reggae swoją najnowszą płytę na Letniej Scenie Sfery będzie promował Mesajah (11.08), znany m.in. z duetów z Kamilem Bednarkiem. W połowie sierpnia do Bielska-Białej zawita Juliusz Kamil - finalista The Voice of Poland, The Voice of Switzerland i Must Be The Music - Tylko Muzyka. Na zakończenie wakacji odbędzie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy.