Przez cały dzień będą robić tatuaże, a dochód z wydarzenia zasili Fundację Pozytywnych Zmian, która przeciwdziała przemocy wobec kobiety. Do niezwykłe wydarzenia dojdzie w sobotę w Bielsku-Białej.

Jak mówi organizatorka, pomysł na akcję wziął się z rozmów z moimi klientkami. - Tatuując, codziennie stykam się z kobietami, które często dzielą się ze mną swoimi przeżyciami. Zwykle są to wspomnienia dotyczące przemocy, z jaką spotykały się ze strony swoich ojców, partnerów... Ilość tych rozmów zaczęła mnie trochę przytłaczać i postanowiłam wykonać jakiś gest solidarności. Najlepszym rozwiązaniem wydała mi się pomoc lokalnej organizacji, która przeciwdziała przemocy wobec kobiet - mówi Judyta Mierczak.

Skąd pomysł na tatuaż? - Zauważyłam, że duża część spośród kobiet, która zwierzają się mi podczas tatuowania, robi ten tatuaż nie bez powodu. Jest symbolicznym zerwaniem z bardzo trudną i zwykle pełną przemocy przeszłością. Czasem jest to dla nich moment rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Powody wykonania tatuażu są tak różne, jak różne są kobiety, z którymi rozmawiałam i które mnie zainspirowały do zorganizowania tego wydarzenia - dodaje organizatorka wydarzenia w Bielsku-Białej.

Podczas akcji obecne będą przedstawicielki Fundacji Pozytywnych Zmian, które opowiedzą o swoich działaniach. Fundacja działa od 2012 roku w Bielsko-Białej i zajmuje się m.in.: monitoringiem rozpraw sądowych z art. 207 kk czyli znęcania się nad osobą najbliższą – wydaje raporty wraz z rekomendacjami, organizuje obozy rockowe dla dziewczyn i kobiet, prowadzi warsztaty samoobrony dla dziewczynek, kobiet i nastolatek oraz udziela bezpłatnych porad prawnych.

Kiedy? 2 grudnia (sobota), godz. 10.00-18.00
Gdzie? ul. Piastowska 8/9, Bielsko-Biała
Kontakt: Judyta BlackLine, nr tel. 725587186

db