Czas pożegnać kolejny koncertowy rok! Ostatni koncert w 2017 roku "Rastafajrant" zagra w Bielsku-Białej.


Zespół został założony w Cieszynie w 2015 roku przez zawodowych muzyków współpracujących m.in. z "De Press", "Dzioło", "LP", Dawidem Kwiatkowskim, Patrykiem Kumórem, "The Polish" (projekt Wojtka Żółtego z zespołu Akurat) czy Teatrem Śląskim w Katowicach ("Skazany na Bluesa").
Grupa ma na swoim koncie ponad 100 koncertów klubowych i plenerowych, a takie numery jak "Wolność", "Sen wariata", "Tera mjee to vali" czy "M2" jeszcze długo po występie pozostają w głowach słuchaczy, co zaowocowało dotychczas liczbą ponad 60 000 wyświetleń na youtube. Zespół regularnie zapraszany jest również na koncerty w Republice Czeskiej.
W lipcu ukazała się debiutancka EP "Dżob Marley".

"RASTAFAJRANT" gra energiczną mieszankę z pogranicza reggae/rocka i poezji ska-kanej. Muzycy mają w swoim dorobku kilkaset występów i wieloletnie doświadczenie sceniczne.

W czerwcu 2017 roku zespół wygrał ogólnopolski plebiscyt na udział w prestiżowym "Reggaenwalde Festiwal" oraz został zaproszony do udziału w imprezie towarzyszącej Mistrzostwom Europy UEFA EURO U-21.
Muzycy dotychczas dzielili scenę m.in. z Kazikiem Staszewskim, Perfectem, Cleo, Maleo Reggae Rockers, Farben Lehre, KSU, LOKA, Anią Rusowicz, Mike Love i wieloma innymi. 

Support: "Now"

Zespół grający muzykę z elementami gatunku Indie i post-rockowego. Nie zamykając się na nowe brzmienia i gatunki, ciągle tworzy nowe kompozycje w coraz ciekawszych stylach. Powstał z inicjatywy Dominiki i Szymona w 2016 roku, kiedy do składu dołączyła wokalistka Dorota oraz gitarzysta basowy Kuba. Zespół został wyróżniony przez publiczność w przeglądzie GIMP 2016. Na koncie mają już swoją pierwszą płytę EP, a także udział w różnych festiwalach.
 

KONKURS!

Wygraj wejściówkę na koncert Rastafajrant w Bielsku Białej! 


Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Podaj tytuł debiutanckiej płyty EP formacji Rastafajrant.
2. W temacie maila należy wpisać: Koncert Rastafajrant.
3. O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną.
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.

Zapraszamy!