Wyjątkowy koncert "12 Tenorów" uświetni galę Ikarów - nagród prezydenta miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki. Tenorom będzie towarzyszyć Bielska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Wojciecha Mrozka.

12 Tenorów to najnowszy projekt muzyczny AVIP Group - Woytek Mrozek Production. Zespół tworzą międzynarodowi artyści - wokaliści grupy LeonVoci oraz grupy Kalophonia. Jest to pierwszy taki projekt muzyczny, który powstał w Polsce i jeden z nielicznych na światowym rynku Show Businessu. Producentem programu jest znany od 20 lat światowej publiczności Woytek Mrozek – producent, dyrygent, kompozytor, aranżer i solista.

Charakterystycznym dla koncertów grupy 12 Tenorów jest wirtuozeria wokalu połączona  z humorem, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej. Zespół tworzą świetnie wykształceni wokaliści, którzy są laureatami prestiżowych - międzynarodowych konkursów wokalnych a także showów telewizyjnych takich jak np. Mam Talent. 

12 Tenorów to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy ich koncert jest świętem muzyki wokalnej a publiczność uwielbia ich miły, autentyczny i estetyczny wizerunek.

Koncert 12 TENORÓW odbędzie się w Domu Muzycki Bielskiego Centrum Kultury, 13 stycznia o godz. 18.00. Bilety do nabycia w BCK.

db