Trzech bielskich historyków otrzymało Ikara, Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej za rok 2017. Uroczystość wręczenia wyróżnień w dziedzinie kultury i sztuki oraz za szczególne osiągnięcia artystyczne odbyła się w Bielskim Centrum Kultury.

Za szczególne osiągnięcie artystyczne statuetkę Ikara otrzymali Grzegorz Madej, Piotr Kenig i Jakub Krajewski - historycy, kuratorzy i twórcy wystawy „Pod znakiem róży nad Białą” zorganizowanej w Muzeum Historycznym z okazji 500-lecia Reformacji. Natomiast Ikarem 2017 za wybitną działalność w dziedzinie kultury i sztuki nagrodzono Grzegorza Sikorę, aktora Teatru Polskiego (m.in. role Proctora w „Czarownicach z Salem”, Kostryna w „Balladynie”, Wierszynina w „Trzech siostrach”, Billy’ego w „Milczeniu” czy Gabriela d`Anunzio w „Tamarze”).

Podczas uroczystości, która odbyła się w minioną sobotę w BCK, prezydent Jacek Krywult wręczył również dyplomy honorowe. Otrzymali je Męski Chór Harfa i Bielska Orkiestra Kameralna. Miejską spółkę AQUA oraz FCA POLAND S.A wyróżniono tytułami Dobrodzieja Kultury 2017.

bb

Foto: UM Bielsko-Biała