Kolejny zadymkowy wieczór i dwa koncerty z udziałem wielkich muzyków! Zapraszamy w czwartkowy wieczór do Klubu Klimat.

Jean-Luc Ponty Quintet “The Atlantic Years”

Jean Luc Ponty to francuski wirtuoz skrzypiec, który popularność i uznanie zdobył, koncertując z własnymi zespołami, ale także ze sztandarową formacją fusion jazzu, zespołem The Mahavishnu Orchestra, Johnem McLaughlinem, Stanleyem Clarkiem, Alem Di Meolą i ekscentrycznymi grupami Franka Zappy. Jest jednym z twórców muzyki jazz-rockowej. Znalazł idealną formułę na połączenie jazzu z elektrycznymi, nowoczesnymi formami rocka progresywnego. Ponty niewątpliwie króluje nad francuską sceną jazzową. Jego muzyka ściąga na koncerty fanów z całego świata.

Skład zespołu:

Jean-Luc Ponty – skrzypce
Jean Marie Ecay – gitara
William Lecomte – instrumenty klawiszowe
Guy Nsangué Akwa – gitara basowa
Damien Schmitt – perkusja

Monty Alexander Trio

Monte Alexander – wirtuoz fortepianu urodzony w Kingston na Jamajce, jeden najpopularniejszych muzyków amerykańskich, artysta o niezwykłej ekspresji, fenomenalnej technice, stapiający w jedno elementy stylu gigantów fortepianu (Arta Tatuma, Duke`a Ellingtona, Erolla Garnera i Oscara Petersona) oraz swing, bop, bluesa, boogie-woogie, calypso, ska i reggae.
Po wyjeździe z Jamajki grywał w nocnych klubach w Miami na Florydzie, wkrótce dostał kilkuletni angaż w nowojorskim klubie Jilly’s, gdzie nawiązał liczne kontakty i występował m.in. z Frankiem Sinatrą. Zadebiutował w 1965 albumem „Alexander The Great”; jako lider nagrał ponad 80 płyt i niemal drugie tyle z innymi muzykami, m.in. z Miltem Jacksonem, Rayem Brownem, Ernestem Ranglinem, Quincym Jonesem, Jimmym Smithem, Natalie Cole, Bennym Golsonem, Philem Woodsem. W latach 90. założył zespół reggae, do którego zaprosił muzyków z Jamajki; na „Stir It Up”, jednej z płyt nagranych w tej stylistyce, znalazły się kompozycje Boba Marleya.

Skład zespołu:

Monty Alexander – fortepian
JJ Shakur – kontrabas
Jason Brown – perkusja

Konkurs! 

Mamy do wygrania 2 podwójne wejściówki i 1 pojedyncze zaproszenie na ten koncert!

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Skąd pochodzi Monte Alexander?
2. W temacie maila należy wpisać: Klimaty Jazzu.
3. O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną.
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.