Trio Ilnicka-Małojło-Wosik to spotkanie improwizatorów dźwięku i ruchu. Poznali się podczas realizacji projektu Pessoa inspirowanego literaturą Fernando Pessoi "Księga Niepokoju", co zaowocowało dalszą współpracą.

W najbliższy piątek w Aquarium trzej niezwykli wykonawcy zabiorą nas w improwizowaną opowieść z muzyką i tańcem. Będziemy świadkami sztuki tworzącej się w czasie rzeczywistym – w której każdy widz pośrednio uczestniczy.

Skład:

  • Dariusz Małojło (taniec, performance),
  • Zofia Ilnicka (flet),
  • Jakub Wosik (skrzypce). 


DARIUSZ MAŁOJŁO – trener pracy z oddechem, tancerz, performer. Przez 5 lat współpracował z Krakowskim Teatrem Tańca i Pracownia METAfizyczna. Jest twórcą projektu "ZMYSŁ", który był prezentowany w ramach XXV Festiwalu Ars Cameralis 2016. Jest współtwórcą projektu "Domek z kart / House of cards. Performance" towarzyszącego instalacji architektonicznej autorstwa dr arch. Jerzego Łątki realizowanych przez MIASTO PRZYSZŁOŚCI / LABORATORIUM WROCŁAW w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Współtworzy projekt Pessoa inspirowany Księgą Niepokoju Fernando Pessoi.
Jego praca solowa "Shun" otrzymała II nagrodę w konkursie "3...2...1 taniec"/Kraków 2011 oraz była prezentowana na Międzynarodowym Festiwalu Tańca "soloduo"/Budapeszt 2012. Wspólnie z Joanną Małojło zrealizował projekty "Panie proszą panów" - I nagroda w konkursie "3…2…1 taniec"/Kraków 2012, "Rewąż" - II nagroda w konkursie "3…2…1 taniec"/Kraków 2014, "GMT+1". 
Pracuje jako trener pracy z oddechem, pogłębia swoją wiedzę na temat pracy z ciałem, świadomością ciała i wpływem oddechu na procesy w nim zachodzące.

ZOFIA ILNICKA – (1990) flecistka. W 2016 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Od 2014 roku współtworzy zespół muzyki współczesnej - Layers, które zajmuje się wykonywaniem muzyki komponowanej jak i improwizowanej. Jest też członkiem zespołu io - elektro-akustycznego trio, grającego współczesną muzykę kameralną w połączeniu ze swobodną improwizacją. Współpracowała ponadto z Landjugendorchester NRW, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Jest laureatką wielu krajowych, jak i międzynarodowych konkursów, m.in. III nagroda w konkursie Dolina Kreatywna (organizowanym przez TVP Kultura), I nagroda Mławskim Festiwalu Muzycznym, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym - Citta di Barletta i Nagroda Specjalna podczas Turnieju Kameralnego w Bydgoszczy (wraz z Triem Layers), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym - Citta di Barletta (duet z Martą Cyprys).
W 2014 roku uzyskała stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy a w latach 2005-2007 była stypendystką fundacji Carl Richard Montag Stiftung fur Jugend und Gesellschaft z Bonn. Koncertowała we Włoszech, Hiszpanii, Danii, Francji i Czechach. Od 2010 roku współpracuje z wieloma polskimi kompozytorami konsultując i wykonując ich utwory.

JAKUB WOSIK – urodzony w 1991 w Chrzanowie. Skrzypek, kompozytor, improwizator. W 2016 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej im.Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury Jazzu i Edukacji muzycznej na kierunku instrumentalistyka jazzowa. W centrum zainteresowań skrzypka poza jazzem znajduje się muzyka współczesna, oraz swobodnie improwizowana. Od 2014 roku współtworzy zespół muzyki współczesnej Trio Layers z którym został laureatem III nagrody VII edycji konkursu muzycznego programu Dolina Kreatywna organizowanego przez Tvp Kultura. Wraz z triem skrzypek występował zarówno w Polsce jak i za granicą (Dania, Włochy). Jest też członkiem zespołu io - elektro-akustycznego trio, grającego współczesną muzykę kameralną w połączeniu ze swobodną improwizacją. Współpracuje też z licznymi instytucjami kultury, m. in. Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Kujawsko-pomorskim impresaryjnym teatrem muzycznym w Toruniu, Capellą Thoruniensis.

Bilety: 15 zł, dostępne przed wejściem.