W maju w bielskim Domu Muzyki zagości legenda gitary - Al Di Meola.

Wybitny gitarzysta zafascynowany złożonymi synkopami, lirycznymi melodiami i wyrafinowaną harmonią od 40 lat tworzy niezwykłą muzykę. Nagrał 20 autorskich albumów oraz brał udział w szeregu nagrań wybitnych muzyków jazzowych. Koncert wybitnego artysty odbędzie się 18 maja o godz. 19:00 w Domu Muzyki BCK.

Był członkiem legendarnej super grupy Return to Forever (Al. Di Meola, Chick Corea, Stanley Clark, Lennym White), a wspólnie z Paco De Lucią i Johnem McLaughlinem tworzył Gitarowe Trio.  Jego olśniewająca technika gry zarówno na gitarze akustycznej jak i elektrycznej przyniosła mu wielkie uznanie i miejsce w panteonie najwybitniejszych gitarzystów świata. Gra jazz zawieszony między pogodnymi rytmami fusion, ortodoksją synkopy oraz "blue note", a latynoskim tangiem, sambą i folklorem flamenco.

– Na najnowszym albumie OPUS dążyłem do poszerzenia moich umiejętności jako kompozytora, bo sądzę, że część mojej osobowości określiłbym bardziej jako kompozytora (w pierwszej kolejności) i gitarzysty niż gitarzysty i kompozytora. W czasie gdy powstawała ta płyta rozpocząłem zupełnie nowy okres w moim życiu - poczułem się bardzo szczęśliwym człowiekiem - jestem w szczęśliwym związku, mam wspaniałą córkę i rodzinę, myślę, że moją radość i wdzięczność słychać także w  muzyce – tak o swojej najnowszej płycie mówi artysta (źródło: www.bck.bielsko.pl/aktualnosci/al-di-meola-w-bielsku-bialej).

 

Konkurs!


Mamy dla Państwa podwójną wejściówkę na ten wyjątkowy koncert. Zapraszamy do zabawy! 

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Jaki jest tytuł najnowszego album Al Di Meoli?
2. W temacie maila należy wpisać: Al Di Meola w Bielsku-Białej.
3. O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną.
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.

                                                                                         ***

Obserwuj nasz dział Rozrywka, aby być na bieżąco i uczestniczyć w konkursach. Do wygrania wejściówki na wydarzenia kulturalne w Bielsku-Białej i okolicach.