15. maja w Akademii Techniczno-Humanistycznej inauguracja Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Festiwal potrwa do 18 maja, a w jego trakcie będzie można wziąć udział w warsztatach, wykładach i innych wydarzeniach towarzyszących.

Już po raz XIX odbędzie się w Bielsku-Białej Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki. Corocznie zmieniana jest formuła Festiwalu, z zachowaniem celu głównego – popularyzacji osiągnięć naukowych oraz rozwijania zainteresowania nauką, kulturą i sztuką wśród uczestników.

Kolejne edycje poszerzają tematyjkę, dochodzą nowe tematy i podmioty, ale nie zmienia się idea przewodnia, tj. prezentowanie nauki i sztuki, dążenie do poszerzania wiedzy o współczesnym świecie, rozbudzanie ciekawości poznawczej i kształtowanie wrażliwości etycznej i estetycznej.  Spotkania objęte formułą Festiwalu odbywają się równocześnie w wielu miejscach i są adresowane do szerokiego grona odbiorców, przy uwzględnieniu różnic wiekowych (są zajęcia w grupach dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych, młodzieży i seniorów).

Program i szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie festiwalu.

 

_

Sprawdź nasz dział Aktualności, by być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami w Bielsku-Białej. Zachęcamy także naszych czytelników do zgłaszania informacji o wypadkach i innych ważnych zdarzeniach z okolicy poprzez specjalny formularz dostępny tutaj.