W środę kolejny seans Kina Kobiet w Heliosie. W naszym szybkim konkursie możecie wygrać bilety na film „Kamerdyner”.

Przez cztery dekady na ziemiach pomorskich łączą się losy Niemców, Polaków i Kaszubów. 

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan) pochodzącą z majętnego pruskiego rodu. Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski, a potembuduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, jednocześnie sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Zbliża się II wojna światowa. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców wzbierają niechęć i nienawiść. Tragicznym finałem tych napięć jest brutalny mord w lasach Piaśnicy…

reżyseria: Filip Bajon
scenariusz: Mirosław Piepka, Michał S. Pruski
gatunek: Dramat historyczny
produkcja: Polska
premiera: 21 września 2018 (Polska) 17 września 2018 (świat)

Poza filmem czeka uczestniczki Atrakcja Wieczoru:
Prezentacja pt. "Kilka sposobów na skuteczną dietę" przygotowana przez Panią Agnieszkę Mazurek.
Jestem dyplomowanym specjalistą dietetykiem. Ale zdrowe odżywianie to również moja pasja! Moja przygoda z dietetyką zaczęła się od potrzeby poprawy swojego zdrowia oraz samopoczucia. Powiedzenie "szewc bez butów chodzi" z całą pewnością nie tyczy się mojej osoby. Zdrowe odżywianie jest podstawową częścią mojego stylu życia, o czym wiedzą wszyscy moi najbliżsi oraz znajomi.

Konkurs!
Dla naszych czytelników mamy do wygrania podwójną wejściówkę na jutrzejszy seans Kina Kobiet. Zapraszamy do zabawy!

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Kto wyreżyserował film „Kamerdyner”?
2. W temacie maila należy wpisać: Kino Kobiet.
3. O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną.
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.