Od czwartku do soboty potrwa XXIII Festiwal Kompozytorów Polskich. Z tej okazji mogą Państwo wygrać bilety na koncerty festiwalowe.

XXIII edycja Festiwalu odbędzie się w dniach od 4 do 6 października. Wszystkie koncerty odbędą się w Domu Muzyki.

4 października, na inauguracji festiwalu, usłyszymy muzykę Paderewskiego oraz Góreckiego. Na scenie Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej. Zaśpiewają Edyta Piasecka (sopran) i Mariusz Godlewski (baryton). Na fortepianie zagra znakomity, znany już bielskiej publiczności Kevin Kenner.

5 października to wieczór Etno, pod nazwą Przenikanie, etno fantazje w twórczości kompozytorów polskich. Zagra m.in. Atom String Quartet, a wśród solistów znalazły się takie indywidualności jak Grażyna Auguścik, Igor Herbut, Sebastian Karpiel-Bułacka czy Janusz Olejniczak. Za dyrygenckim pulpitem stanie Adam Sztaba.

6 października usłyszymy muzykę Chopina i karłowicza wykona Orkiestra Sinfonia Iuventus. Na fortepianie zagra Alberto Nose z Włoch.

 

Konkurs!
Dla naszych czytelników mamy do wygrania podwójne wejściówki na każdy z festiwalowych koncertów. Zapraszamy do zabawy!

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: Wymień trzech ulubionych polskich kompozytorów.
2. W temacie maila należy wpisać: Festiwal Kompozytorów Polskich.
3. O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną.
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.