Welicoruss grający metal symfoniczny rodem z Syberii 8 listopada zaprezentuje się w Rude Boy Club. Będzie to jeden z wielu koncertów w ramach trasy Northern Forces Assault.

Rosyjski zespół będzie wspierać Valkenrag z Łodzi, których muzyka definiowana jest jako melodic – viking death metal, oraz Radogost, grający metal z elementami folku słowiańskiego.
Start wydarzenia zaplanowany jest na 19:00. 

Welicoruss to zespół grający symfoniczny pagan/black metal. Założony został na Zachodniej Syberii w 2005 roku. Ich muzyka to połączenie symfonicznych aranżacji z potężnymi riffami gitarowymi i black metalową, progresywną perkusją. Zróżnicowanie wokalu (począwszy od growlu, przez scream, na czystych chórach kończąc) sprawia, że muzyka Weilcoruss jest wyjątkowa i wyrazista. Tworząc muzykę, teksty i oprawę koncertów muzycy czerpią pełnymi garściami z tradycji północnoruskiej i skandynawskiej. Członkowie zespołu mają ogromne doświadczenie sceniczne i studyjne, dodatkowo bardzo prężnie koncertują. Dotychczas Weilcoruss zagrał na Hellfest 2017 (France), Wolszeit Festival 2015 (Niemcy), Made of Metal 2014 (Czech), Gothroom Festival 2015 (Słowacja), Exit Festival (Serbia), Metal Heads` Mission 2008 (Ukraina). W tym roku zagra na Ragnarok Festival 2016 w Niemczech.
Zespół jest w trakcie prac nad albumem pt. Siberian Heathen Horde, który ma ukazać się wiosną 2019 roku.

Valkenrag – zespół założony w 2006 roku, w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwsze demo pt. Nordwind, wydali równo 10 lat temu. Następnie, krótko grający album Valkenrag ( 2012 ). Po kilku latach i zmianach personalnych ostał się tylko Lorghat, który kompletując resztę składu zmienił projekt w normalnie funkcjonujący zespół. Owocem wspólnej pracy był pierwszy długogrający album „Twilight of blond and flesh” (2015) wydany przez Art Of The Night Productions. Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno na rodzimej ziemi jak i na obczyźnie. Do połowy roku 2017 roku zespół zdążył zagrać wiele koncertów klubowych jak i festiwalowych dzieląc scenę wespół z takimi grupami jak: Unleashed, Rotting Christ, Ensiferum, Taake, Venom, Negura Bunget i wiele innych.

Konkurs!
Dla naszych czytelników mamy do wygrania dwa bilety na koncert Welicoruss & Valkenrag. Zapraszamy do zabawy!

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na pytanie konkursowe: W ramach jakiej trasy wystąpi w Bielsku-Białej zespół Welicoruss?
2. W temacie maila należy wpisać: Welicoruss & Valkenrag.
3. O wygranej w konkursie decyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/bielskobialapl oraz www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną. W przypadku, w którym skontaktowanie się z uczestnikiem konkursu jest niemożliwe, wybierany jest inny laureat (według kolejności zgłoszeń i/lub poprawności odpowiedzi), na którego przechodzi nagroda. 
6. Nagrody rzeczowe przyznawane w konkursach należy odebrać w ciągu miesiąca od daty rozstrzygnięcia konkursu i poinformowania laureata, chyba że laureat razem z organizatorem ustalą inaczej. 
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.