Zadymka co roku zadziwia nowymi pomysłami. Najnowsza edycja rozpocznie się w pasażach Galerii Sfera, gdzie pierwszego dnia festiwalu o tej samej porze odbędą się mini koncerty młodych wykonawców. 

Tegoroczny Lotos Jazz Festival 21. Bielska Zadymka Jazzowa rozpocznie się w sobotę, 2 marca. W Galerii Sfera odbędzie się wtedy konkurs młodych talentów, w którym mogą wziąć udział zarówno profesjonalni muzycy, jak amatorzy dotąd muzykujący tylko w domowym zaciszu. 

Najbardziej oczekiwane są projekty akustyczne. Mini koncerty rozpoczną się o godz. 16.00 w wybranych miejscach na wszystkich poziomach galerii I i II. Specjalnie oznakowani wolontariusze rozdadzą klientom Sfery tysiąc kuponów, przy czym każdy otrzyma jeden bon o wartości 5 zł. Publiczność będzie je mogła wrzucać do kapeluszy tych artystów, których prezentacje spodobały się najbardziej.

O godz. 18.30 w klubie Klimat rozpocznie się pierwszy wielki koncert 21. Zadymki, na którym usłyszymy kwartet Branforda Marsalisa w najnowszym projekcie i najsilniejszym składzie. Marsalis to jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych, genialny saksofonista, kompozytor, aranżer, od ponad trzech dekad uważany za najbardziej wpływowego artystę światowej sceny jazzu. Po tym występie w Klimacie zaplanowana jest wielka zabawa na zakończenie karnawału.

Najpierw zobaczymy Three Fall & Melane. To szalona kapela złożona z trójki wirtuozów, która reprezentuje młodą generację niemieckiego jazzu. Wszystko w tym zespole jest nietypowe i mocno zakręcone. 

Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Lotos Jazz Festival 21. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Szczegółowy program festiwalu znajdziesz TUTAJ.

Konkurs!
A oto zasady konkursu, w którym mogą Państwo wygrać 5 podwójnych wejściówek na koncerty pierwszego dnia Zadymki Jazzowej! Zgłoszenia przyjmujemy do 20 lutego - w przyszły poniedziałek nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres: konkursy@bielsko.biala.pl maila z imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu oraz odpowiedzią na zadanie konkursowe: Opowiedz nam najciekawsze wspomienie ze swojego życia związane z muzyką jazzową.
2. W temacie maila należy wpisać: Zadymka Jazzowa.
3. O wygranej w konkursie decyduje redakcja, zgłoszenia nie spełniające zasad konkursu nie będą brane pod uwagę.
4. Konkurs ogłaszamy także na www.facebook.com/BielskiKalendarzImprezowy.
5. Osoba, która wygra, zostanie poinformowana drogą telefoniczną. O sposobie odbioru biletów/wejściówek informujemy laureatów indywidualnie. W przypadku, w którym skontaktowanie się z uczestnikiem konkursu jest niemożliwe, wybierany jest inny laureat (według  tych samych zasad), na którego przechodzi nagroda. 
6. Nagrody rzeczowe przyznawane w konkursach należy odebrać w ciągu miesiąca od daty rozstrzygnięcia konkursu i poinformowania laureata, chyba że laureat razem z organizatorem ustalą inaczej. 
6. Informujemy, że zgłoszenia (dane osobowe) nie są przechowywane i nie będą wykorzystywane do jakichkolwiek celów promocyjnych, reklamowych.