Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białejserdecznie zaprasza na imprezę plenerową w stylu świątecznego rodzinnego festynu z licznymi atrakcjami pod nazwą  „DZIEŃ DZIECKA – JEST SUPER!!!”.  Festyn odbędzie się 1 czerwca w godzinach 11.00-16.00 w Parku im. Juliusza Słowackiego. 

MDK zaprasza za zabawę całe rodziny, a w pierwszej kolejności oczywiście dzieci. Wydarzenie będzie miało charakter ogólnodostępny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy przygotowali dla milusińskich moc atrakcji, które sprawią, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

W programie między innymi szereg koncertów zespołów ze wszystkich placówek Miejskiego Domu Kultury – będą odbywać się na dwóch scenach równocześnie. Pierwsza scena będzie umiejscowiona tuż przy Bielskim Centrum Kultury, a druga pod namiotem BBOSiR. Poszczególne domy kultury zaprezentują to z czego słyną. Będzie dużo muzyki i tańca, a na wydzielonych stoiskach przeprowadzone zostaną bezpłatne warsztaty, m.in.: plastyczne, techniczne, ceramiczne, sztuki robienia dużych baniek mydlanych. Będą także konkursy i niespodzianki, a dla najmłodszych wystawione zostaną tzw. dmuchańce. Będzie można zobaczyć wioskę indiańską czy pobawić się gry edukacyjno-sportowe i logiczne. Centrum Handlowe Gemini Park zagospodaruje wspólną przestrzeń  z Parkiem w Dechę – co za tym idzie na pikniku będą w pełni dostępne bardzo lubiane przez dzieci ekologiczne maszyny o walorach edukacyjnych, zapewniających doskonałą rozrywkę. 

Także przedstawiciele Książnicy Beskidzkiej na swoim stoisku przeprowadzą konkursy literackie.                               

Do inicjatywy aktywnie włączyło się również Studio Filmów Rysunkowych – wśród uczestników Dnia Dziecka będą przechadzać się bajkowe postaci. Uwaga! Kuba i Śruba będą rozdawać bilety do Kina „Studio” na bajkowy seans, który rozpocznie się o godz. 16.30. Dzięki uprzejmości Daas Basket Hills wśród wielkich maskotek krążących po Parku Słowackiego znajdzie się przesympatyczny Pampalini.  Przybędzie także Reksio we własnej osobie! Odrębnym, własnym stoiskiem będą dysponowały służby mundurowe (wojsko, policja, straż miejska) – zaprosimy do zabaw typowo sprawnościowych. Do dyspozycji dzieci: wóz strażacki i samochód wojskowy.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bielska-Białej.

Organizator: Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej