Kino Helios zaprasza na kolejny seans z cyklu Kultura Dostępna. Tym razem widzowie zobaczą polski film "Kamerdyner". Do wygrania mamy podwójne zaproszenie sa seans.

W każdy czwartek o godz. 13.00 i 18.00 w kinie Helios odbywają się seanse z kinem polskim w roli głównej. Bilet kosztuje tylko 10 zł. W czwartek, 28 listopada zobaczymy głośny dramat w reżyserii Filipa Bajona "Kamerdyner". Film opowiada o Kaszubach przez pryzmat ludzkich historii.

Mateusz Kroll, kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss pochodzącą z pruskiego rodu. Rówieśniczką Mateusza jest córka Kraussów Marita. Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, jednocześnie sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy.

Dla Czytelników mamy jedną podwójną wejściówkę na projekcję filmu w dniu 28 listopada o godz. 18.00. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kto wcielił się w postać Bazylego Miotke? Odpowiedź z imieniem i nazwiskiem aktora należy wysyłać na adres: redakcja@bielsko.biala.pl. Kto pierwszy, ten lepszy!

KGO