6 grudnia o godz. 18.30  w Domu Kultury w Wapienicy odbędzie się mikołajkowe spotkanie z podróżnikiem, alpinistą - Grzegorzem Gawlikiem. W programie tradycje mikołajkowe na świecie oraz prelekcja multimedialna pt: "Gruzja i Kaukaz - mały, piękny kraj".

Grzegorz Gawlik - podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf. Odwiedził 90 państw na sześciu kontynentach. Zdobył ponad 60 szczytów 4-, 5-, 6-, i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim w Kordylierach, w Tanzanii i na Borneo. Zdobył 57 wulkanów, w tym 40 aktywne oraz 105 miejsc wulkanicznych (np. pola geotermalne i lawowe) w ramach unikalnego projektu "100 WULKANÓW".

Eksploruje pustynie, tereny polarne, dżungle, morza i oceany, rafy koralowe, wodospady, kaniony oraz jaskinie. Jako dziennikarz i podróżnik współpracował dotychczas m.in. z telewizją TVN i TVP. INFO, portalami Interia.pl, Onet.pl, Interia 360.pl oraz prasą: NPM, Globtroter, Poznaj Świat, Gazeta Wyborcza. Autor książki sensacyjno-przygodowej pt: „Kamień Zagłady” oraz licznych reportaży, felietonów, materiałów przewodnikowych, dzienników, relacji z wypraw i blogów.

Laureat nagród dziennikarskich oraz plebiscytu „Absolwent z Pasją 2014” zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasador Polish Working Dog Foundation w Bielsku Białej. Zdobywca nagrody im. A. Zawady, przyznanej przez wybitnych przedstawicieli świata podróżniczego podczas 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżniczych, Żeglarzy i Alpinistów (KOLOSÓW) w Gdyni (2015), członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Na spotkaniu w Domu Kultury w Wapienicy będzie również mikołajkowa niespodzianka. WSTĘP WOLNY !