W najbliższą niedzielę BCK zaprasza na piąty w tym sezonie koncert familijny z cyklu ,,SuperWirtuozi”. Widowisko jest atrakcyjne zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla starszych odbiorców, gdyż zabrzmią nie tylko utwory rozrywkowe dla dzieci, ale również z kanonu muzyki klasycznej, a nawet i filmowej, która wzbogaci grę sceniczną.

Na niedzielnym poranku muzycznym dla dzieci w Bielskim Centrum Kultury pojawi się Satellite Symphony Orchestra pod dyrekcją Macieja Cisowskiego. „SuperWirtuozi” zapraszają na kolejny koncert z nowej serii, czyli Gwiazdozbiór Raka: Pojedynek Herosów.

Epizod 5 - Pojedynek Herosów: „Było bowiem przeznaczone przegrać miastu, gdy naiwnie ukryje u siebie wielkiego, drewnianego konia, w którym siedzieli najlepsi z wojowników, gotowi nieść Trojanom kres i upadek". - No, to jest taki zwięzły opis historii konia trojańskiego, pochodzący z "Odysei" Homera. Wielki, drewniany koń został postawiony przez Greków przed bramami Troi - dawno, dawno temu, w trakcie wojny trojańskiej, z ukrytymi w środku wojownikami. Trojanie wprowadzili go do miasta, ponieważ nie wiedzieli, że w środku ukryci są wojownicy którzy, sprowadzą na miasto klęskę. Jeszcze nie rozumiecie? Koń trojański to symbol podstępu… Ale jak to się ma do nas? Wytrzymajcie jeszcze chwilkę w tej niepewności. Hahahaha! - To mówiłem ja! Pan Fałsz. Bez odbioru.

Widowisko jest atrakcyjne zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla starszych odbiorców sztuki, gdyż zabrzmią nie tylko utwory rozrywkowe dla dzieci, ale również z kanonu muzyki klasycznej, a nawet i filmowej, która wzbogaci grę sceniczną. Koncert utrzymany jest w konwencji występu rozrywkowego, który potrwa około 60 minut.

Poranek muzyczny dla dzieci, epizod 5 - „Pojedynek Herosów”. Niedziela, 16 lutego godz. 11:00, BCK - Dom Muzyki. Wykonawcy: SuperWirtuozi, Maciej Cisowski (prowadzenie orkiestry, scenariusz, muzyka), Michał Misza Czorny (scenariusz i reżyseria).

MS