Sławni artyści w barwnych strojach podkreślających kunszt choreografa - to w największym skrócie Russian National Ballet of Siberia - Krasnojarsk. Na muzyczną podróż w głąb syberyjskiej kultury zaprasza BCK. Wielkie widowisko podziwiali już widzowie w ponad 60 krajach świata!

Russian National Ballet of Siberia - Krasnojarsk wykonuje ponadczasowe tańce, a wśród nich prawdziwe perełki, takie jak ,,Moja Syberia”, „Krasnojarskie wesołe melodie”, „Taniec Kozaków”, „W dół ulicy”, „Przy studni”, „Taniec męski”. Są one, jak wiele innych choreografii i melodii z repertuaru tego zespołu, znane i rozpoznawalne na całym świecie.

Założycielem zespołu był artysta i wizjoner, czyli Mikhaił Godenko, który potrafił wykrzesać z tradycji to co najpiękniejsze, godne wyeksponowania i połączenia z nowoczesnymi formami artystycznego przekazu. Do dziś mówi się, że Godenko ”wplata muzykę w tkaninę tańca”. To niewątpliwie wyraz najwyższego uznania widzów z ponad 60 krajów świata, gdzie zespół dotychczas występował.

Russian National Ballet of Siberia Krasnojarsk - wtorek, 25 lutego godz. 18.00, BCK.

MS

Foto: BCK