Dni koncertowe, które miały się odbyć w ramach Bielskich Juwenaliów, a także barwny korowód, zostały odwołane. Głos w tej sprawie zabrał manager "Akurat".

"W imieniu Organizatorów Bielskich Juwenaliów 2013 z przykrością zawiadamiamy, że dni koncertowe (tj. piątek i sobota, 17 i 18 maja) nie odbędą się. Dni te nie odbędą się z przyczyn całkowicie niezależnych od Organizatorów. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych oraz studentów i liczymy na możliwość organizacji wydarzenia w przyszłym roku" - czytamy na profilu bielskich juwenaliów założonym na Facebooku.

Studenci z Podbeskidzia oraz wszyscy ci, którzy zaangażowali się w organizację przedsięwzięcia nie ukrywają rozczarowania. Głos w tej sprawie zabrał także manager zespołu "Akurat", który miał wystąpić w sobotę.

 - Do wszystkich, którzy wybierali się na koncert AKURAT na juwenaliach w Bielsku-Białej: takie imprezy trzeba umieć organizować. Organizatorzy z Bielska-Białej niestety nie umieją. Właśnie odwołali dni koncertowe bielskich juwenaliów. Zgodę na takie rzeczy załatwia się wcześniej niż trzy dni przed koncertem. Żal. Tym bardziej, że panowie z Akurat bardzo się cieszyli, że zagrają w rodzinnej miejscowości - mówi Filip Herma. - Być może uda nam się zagrać 8 czerwca. Taki termin został zaproponowany przez organizatorów. Zastanawiamy się nad nim - dodał manager "Akurat"

Koncerty miały odbyć się przy hali pod Dębowcem.

- W związku z brakiem dni koncertowych oraz korowodu studenci mogą wziąć udział w zabawie kostiumowej, która odbędzie się w klubie All Stars. Przewidziane są nagrody dla najciekawej przebranych gości. To jednak nie wszystko. Bielskie kluby: Backstage, Jedynka oraz Labirynt, także postanowiły dołączyć do akcji - informuje Paweł Dzierza, organizator przedsięwzięcia.

Katarzyna Górna-Oremus