Galeria Bielska BWA przyłączyła się do projektu  społeczno-humanitarnego realizowanego przez bielską Akademię Techniczno-Humanistyczną pod hasłem Klapki dla Gambii, którego celem jest pomoc dzieciom w Gambii.

Do 30 czerwca Bielszczanie mogą przyłączyć się do akcji poświęconej dzieciom w Gambii - najmniejszym afrykańskim kraju, zamieszkałym przez nieco ponad dwa miliony mieszkańców, zajmujących się głównie drobnym rolnictwem i rybołówstwem. Według statystyk Gambia jest jednym z dziesięciu najbiedniejszych krajów na świecie.

Dlaczego klapki? Organizatorzy tłumaczą: "Sprawa jest prosta: wiele dzieci (i nie tylko dzieci) w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso. Skaleczona stopa bardzo często jest źródłem licznych infekcji, zakażeń i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia, do różnych obtarć i skaleczeń - bardzo łatwo to sobie wyobrazić".

W Galerii Bielskiej BWA, tuż przy wejściu na wystawę „Kono Donkili". Afrykański teatr lalek, stoi specjalny kosz, do którego można wrzucać nowe klapki. Zachęcamy gorąco do udziału w akcji!