W dniach 23-25 luty na kortach klubu BKT "Advantage? Bielsko-Biała odbył się pierwszy od wielu lat w naszym mieście ogólnopolski turniej tenisowy skrzatów. W zawodach wystartowało 52 zawodników w tym reprezentacja BKT.

W kategorii skrzatów nasi zawodnicy nie odnieśli sukcesów odpadając we wstępnej fazie zawodów. Niemniej jednak Andrzej Kuś rozegrał zacięty bój z czołowym skrzatem w Polsce Przemysławem Załubskim przegrywając 2/6, 4/6. W grze pojedynczej zwyciężył Julian Radoń z Górnika Bytom po zwycięstwie z Szymonem Kielanem z Pabianic 6/0, 6/0. W grze podwójnej zwyciężyła para Julian Radoń (Górnik Bytom)/Przemek Załubski (Fakro Nowy Sącz) pokonując parę Patryk Fronczuk (BKS Białą Podlaska)/Jakub Pala (Silesia Bytom) 6/4, 6/3.

W kategorii skrzatek nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze. W zawodach nie zagrały Zosia Podbioł i Maja Chwalińska, które z powodzeniem w tym samym czasie startowały w turnieju w Czechach. Z naszych zawodniczek do drugiej rundy awansowały Ola Nadajewska, Nadia Częścik, Natalia Guszpit i najmłodsza uczestniczka zawodów utalentowana 9-letnia Maja Stokłosa. Do dalszych gier awansowała tylko faworytka - rozstawiona z numerem 1 - Ola Nadajewska po zwycięstwie nad Magdą Hędrzak 6/1, 6/3.

W półfinale Ola pokonała, po zaciętej walce, Julię Wędrochę z ChTT Chorzów 6/2, 1/6, 10/2. W drugim półfinale Martyna Kubka z Zielonej Góry pewnie pokonała wyżej notowaną Dominikę Szczotkę z Rzeszowa 6/2, 6/4. W finale Ola niestety nie dała rady Martynie przegrywając po zaciętej walce 2/6, 6/0, 10/7. W grze podwójnej do finału dotarła Natalia Guszpit (BKT) w parze z Olą Lewandowska (ChTT Chorzów) zwyciężając parę Gajoch/Szczotka 6/3 7/5. Niestety w finałowej potyczce musiały uznać wyższość pary Martyna Kubka (Nafta Zielona Góra)/ Julia Wędrocha przegrywając 1/6, 3/6. Drugie miejsce w turnieju ogólnopolskim Natalii to jeden z większych sukcesów naszej zawodniczki.