Mikołaj Wrzoł w parze z Aleksandrem Sadalem z Radomia triumfowali w prestiżowym międzynarodowym turnieju z cyklu Tennis Europe we Wrocławiu, który odbył się w dniach 5-10 sierpnia.

Bielszczanin wraz ze swoim deblowym partnerem w I rundzie gładko pokonali duet Barański/Wolfschmidt 6/0, 6/1 i w drugiej rundzie trafili na rozstawioną z nr 2 parę Michalski/Łosiak. Po emocjonującym pojedynku, górą była bielsko-radomska para, choć do rozstrzygnięcia rywalizacji niezbędny był tie-break wygrany 11/9 (wcześniej 3/6, 7/6). W półfinale Wrzoł wraz z Sadalem w dwóch setach odprawili parę Kovarik/Sedlar, by w finale zmierzyć się z faworytami wrocławskiego turnieju.

W finale po pierwszym wygranym secie do 5, w drugim górą byli rywale. Duet Fryze/Skowroński wygrał do 4 i aby wyłonić zwycięzcę niezbędne było rozegranie trzeciego seta. W nim więcej konsekwencji w grze pokazała para z udziałem bielszczanina, która wygrałą 10/7 i mogła świętować zwycięstwo w całych zawodach.