W pierwszym dniu ćwierćfinałowego turnieju o Mistrzostwo Polski Juniorek BKS Aluprof grały mecz z gospodyniami z Białegostoku. Po zaciętym spotkaniu bielszczanki dopisały do swojego dorobku pierwsze zwycięstwo.

W pierwszym secie lepsze były siatkarki gospodarzy, a w bielskim zespole szwankowało przede wszystkim przyjęcie. Trener Jacek Skulski ratował zespół zmianiami, a wprowadzone roszady przyniosły efekty w drugim secie. Bielszczanki zdemolowały rywalki 25:15. Również trzecia partia padła łupem juniorek z Bielska-Białej, które tym razem pozwoliły przeciwniczkom ugrać o jeden punkt więcej. Wydawało się, że brązowe medalistki Mistrzostw Śląska kontrolują wydarzenia na boisku. W czwartej partii zawodniczki BKS prowadziły nawet pięcioma punktami, ale roztrwoniły przewagę.

W końcówce seta znów lepsze były bielszczanki, jednak zmarnowały trzy piłki meczowe. Ostatecznie BKS Aluprof wygrał 27:25 i cały mecz 3:1. W sobotę zespół Jacka Skulskiego zagra z faworytem zawodów Gedanią Gdańsk.