W dniach 14-15 września na kortach BKT Advantage odbył się WTK młodzików i młodziczek. W zawodach wystartowało 18 zawodników. Największą "gwiazdą" zawodów była reprezentantka gospodarzy, Maja Chwalińska.

Wicemistrzyni Europy i zwyciężczyni rozegranego w zeszłym tygodniu Supermasters do lat 12 w Sopocie, nie zawiodła i tym razem. Maja nie miała sobie równych i zwyciężyła w całym turnieju tracąc w czterech meczach zaledwie pięć gemów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że w pokonanym polu pozostawiła "utytułowane? przeciwniczki. W pierwszej rundzie pokonała Kasię Kutę z Tarnowa 6/0, 6/0. W ćwierćfinale nie dała szans koleżance klubowej Zosi Podbioł, brązowej medalistce zimowych Mistrzostw Polski, zwyciężając 6/2, 6/2. W półfinale pokonała Julię Wędrochę (ChTT Chorzów), brązową medalistkę Drużynowych Mistrzostw Polski 6/0, 6/0. W finale oddała gema brązowej medalistce letnich Mistrzostw Polski Nadii Chmielowskiej.

Do tytułu w grze pojedynczej Maja dorzuciła tytuł w grze podwójnej w parze z Zosią Podbioł. W finale pokonały Julkę Wędrochę i Zosię Woźny z ChTT Chorzów 6/2, 6/0.

W turnieju chłopców honoru BKT dzielnie bronili Filip Foksiński i Andrzej Kuś, którzy zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. W finale Kamil Kolenda (Slavia Ruda Śląska) pokonał Jakuba Palę (Silesia Club Bytom) 6/3, 6/4.