To już druga z rzędu porażka siatkarzy BBTS na własnym parkiecie. W sobotę podopieczni Janusza Bułkowskiego w czterech setach przegrali z Pekpolem Ostrołęka i stracili pozycję wicelidera.

Pierwszy set sobotniej rywalizacji nie wskazywał na fakt, że bielszczanie ten mecz przegrają. W pierwszej partii podopieczni trenera Bułkowskiego grali poprawnie i bez większych problemów potrafili dopisać premierowe zwycięstwo na swoją korzyść. Problemy rozpoczęły się wraz z drugą partią. BBTS przegrał tego seta praktycznie w samej końcówce, bowiem wszystko przestało funckjonować przy stanie 18:19 dla gości. Bardzo podobny, żeby nie stwierdzić identyczny przebieg miała partia numer trzy. W niej wicelider rozgrywek remisował z ekipą z Ostrołęki 19:19, by przegrać i tego seta w samej końcówce.

Nieco podłamani gospodarze wyszli do kolejnej odsłony rywalizacji, bowiem już na samej starcie Pekpol zdobył przewagę kilku punktów, której nie oddał już do samego końca spotkania, pewnie zwyciężając do 19 i w  całym spotkaniu.

BBTS Bielsko-Biała - Pekpol Ostrołęka 1:3 (25:20, 21:25, 22:25,19:25)
BBTS: Macionczyk, Lewiński, Wołosz, Błoński, Kalembka, Gaca oraz Czauderna (libero) Kwasowski, Latocha.